Koncert Piotra Barona oraz Big Contest Band & Guitar Guests
access_time 2016-11-02 12:42:00
W niedzielę, 6 listopada, o godzinie 19.00 w Centrum Kultury Wsi Polskiej w Wierzchosławicach w ramach „Grupa Azoty Jazz Contest Tarnów 2016” zaprezentują się: Piotr Baron oraz Big Contest Band & Guitar Guests.

4 listopada 2016 roku rusza dziewiąta edycja festiwalu Grupa Azoty Jazz Contest Tarnów 2016. Program tegorocznej jazzowej jesieni w Tarnowie zapowiada się imponująco: koncerty, warsztaty z gwiazdami dla młodzieży oraz konkurs dla jazzowych debiutantów. Po raz kolejny impreza zagości również do Wierzchosławic. Festiwal jest realizowany w ramach projektu „Małopolska. Wszystko gra!” i jest jednym z najważniejszych wydarzeń promocyjnych Województwa Małopolskiego.

Na scenie Centrum Kultury Wsi Polskiej w Wierzchosławicach wystąpi :

Piotr Baron - jeden z najbardziej utytułowanych saksofonistów w Polsce, kompozytor i pedagog. Współpracował z najwybitniejszymi muzykami z Polski, Europy i USA. Podczas Festiwalu 9th Grupa Azoty Jazz Contest Tarnów 2016 kwintet Piotra Barona zaprezentuje program z najnowszej, ósmej autorskiej płyty artysty - Kaddish. Kadisz jest jedną z najważniejszych modlitw w judaizmie, wysławiającą imię Boga, poddanie się jego woli i wezwanie do oczekiwania na nadejście Królestwa Bożego. Nie bez przyczyny najnowsze kompozycje Piotra Barona nawiązują właśnie do tematyki religijnej. Kaddish jest swego rodzaju manifestem artysty, oddającym jego głębokie zanurzenie w wierze i tradycji religijnej. Baron czerpiąc ze źródeł wiary stworzył znakomity materiał wyrażający jego kunszt muzyczny, balansujący w nurcie nowoczesnego jazzu, swingu i przejmującej energii. W repertuarze festiwalowego koncertu Piotr Baron Quintet znajdą się także utwory Stanisława Moniuszki w aranżacji Piotra Barona.

Piotr Baron - saksofon, Michał Miśkiewicz - perkusja, Maciej Adamczak - bas, Michał Tokaj - piano, Piotr Wojtasik - trąbka.

Druga część wieczoru to: Swing to Bop – koncert Big Contest Band & Guitar Guests poświęcony pamięci Charlie Cristiana w 100 rocznice urodzin oraz multimedialny wykład prof. Jacka Meiry.

6 listopada 2016 r. Aula Centrum Kultury Wsi Polskiej w Wierzchosławicach. Wstęp wolny. Liczba miejsc jest ograniczona (tylko 150 miejsc), rezerwacja bezpłatnych wejściówek telefonicznie pod numerem 14 657 57 57. Jedna osoba może zarezerwować maksymalnie 4 wejściówki na swoje nazwisko.

Warto nadmienić, że istotną ideą Festiwalu pozostaje budowanie płaszczyzny edukacyjnej dla młodych muzyków oraz promowanie ich twórczości. Każdego roku pod okiem gwiazd odbywają się więc warsztaty dla jazzującej młodzieży oraz konkurs, którego prestiż przyciąga do Tarnowa młodych artystów z Polski i Europy. Konkurs 9th Grupa Azoty Jazz Contest Tarnów 2016 odbędzie się w kategorii zespołowej w Centrum Kultury Wsi Polskiej w Wierzchosławicach. Start: poniedziałek, 7.11.2016 r. o godz. 11:00. Wstęp wolny.

Komentarze...