Plany miasta i mapa regionu przy dworcu kolejowym w Tarnowie
access_time 2016-10-31 12:26:00
Przed głównym wejściem do odnowionego dworca kolejowego w Tarnowie stanęła turystyczna tablica z planem miasta Tarnowa. W pobliżu wielopoziomowego parkingu P&R przed wejściem do tunelu kolejowego, Tarnowskie Centrum Informacji zamontowało dwustronną tablicę z planem Tarnowa i mapą regionu tarnowskiego.

Tablice udało się postawić dzięki współpracy Tarnowskiego Centrum Informacji z zarządcą dworca kolejowego w Tarnowie - spółką Nieruchomości PKP SA -  wyjaśnia Marcin Pałach, dyrektor TCI.

Zarówno plany miasta jak i mapa regionu są w kilku wersjach językowych. Tablice, oprócz map, opisują najważniejsze atrakcje turystyczne subregionu tarnowskiego (m.in. Tarnów, Zalipie, Ciężkowice, Jamna, Dąbrowa Tarnowska) w językach: polskim, angielskim, hiszpańskim oraz włoskim.

Zarówno plan Tarnowa jak i mapę turystyczną regionu opracowało i przekazało nieodpłatnie licencję wydawnictwo Compass z Krakowa, z którym TCI współpracuje od lat. W tym roku, to już kolejne tablice przy ważnych szlakach komunikacyjnych - w czerwcu GDDKiA na prośbę TCI umieściło tablice turystyczne na autostradowych MOP-ach (Miejsca Obsługi Podróżnych): Rudka i Komorów.
 

Komentarze...