"Bunia" w Teatrze Solskiego (KONKURS)
access_time 2016-10-06 14:47:00
Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie przygotował na piątek oraz sobotę spektakl pt. "Bunia" w reżyserii Jacka Jabrzyka. Dla naszych czytelników przygotowaliśmy konkurs, w którym są do wygrania zaproszenia.

Tytułowa Bunia jest seniorką wielopokoleniowej rodziny włoskich emigrantów w Argentynie. Skończyła sto lat. Jej egzystencja ogranicza się do jedzenia. Pochłania ogromne ilości pożywienia, czym doprowadza całą rodzinę do tragedii. Tak w kilku słowach można streścić warstwę fabularną sztuki Roberto Cossy.

Ta sprawnie napisana niemal czterdzieści lat temu tragi-komedia nabiera nowych znaczeń. Możemy w niej dojrzeć bardzo aktualny obraz Europy z jej palącymi problemami. Starzenie się społeczeństwa. Rozchwianie systemu gospodarczego. Problemy z imigracją. Pogłębiające się podziały społeczne. Nade wszystko jednak zadaje kilka niezmiernie ważnych pytań o naszą moralność, wartości. A właściwie o to, czy te słowa mają jeszcze jakieś znaczenie?

www.teatr.tarnow.pl/spektakls/view/290

Dla czytelników portalu Tarnow.net.pl mamy kilka podwójnych zaproszeń na spektakl grany w piątek (godz. 18) oraz w sobotę ( godz. 19). Każdy, kto prześle na adres konkurs@tarnow.net.pl, swoje imię i nazwisko weźmie udział w losowaniu wejściówek. W temacie wiadomości należy wpisać: "Bunia - piątek" lub "Bunia - sobota".

Komentarze...