Budowa obwodnicy Dąbrowy Tarnowskiej: odwołanie Budimexu odrzucone
access_time 2016-10-06 10:51:00
Jak donosi reporter Radia Kraków, Krajowa Izba Odwoławcza odrzuciła odwołanie firmy Budimex, która nie zgadzała się z rozstrzygnięciem przetargu na budowę obwodnicy.

Firma przekonywała m.in. że zwycięskie konsorcjum z Gdyni i Kielc zaproponował rażąco niską cenę. KIO tego nie stwierdziła. Teraz dokumenty przetargowe sprawdzi jeszcze prezes urzędu zamówień publiczny i w listopadzie powinna wreszcie zostać podpisana umowa na budowę wyczekiwanej obwodnicy Dąbrowy Tarnowskiej. Droga ma odciążyć centrum miasta od tirów przejeżdżających z Kielc lub Warszawy na południe kraju.

Mieszkańcy nie mogą się doczekać budowy obwodnicy Dąbrowy Tarnowskiej. "Czekamy na tę drogę jak na zbawienie. O tej drodze mówi się od lat 90. A my wciąż żyjemy w huku tirów, ciężarówek. I cierpliwie czekamy" - mówią reporterowi Radia Kraków mieszkańcy Dąbrowy.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad planowała przeznaczyć na budowę obwodnicy 120 milionów złotych. Konsorcjum w składzie Vistal Gdynia oraz Kieleckie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych zaproponowało, że wybuduje niespełna 7-kilometrową drogę za 79,73 miliona złotych.

INFO. Bartłomiej Maziarz, Radio Kraków.

 

Komentarze...