Festyny o bezpieczeństwie drogowym już dziś i jutro
access_time 2016-10-06 08:00:00
Około 1000 dzieci będzie się bawiło i uczyło podczas festynów z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego, organizowanych przez tarnowski MORD. Ich hasło brzmi: „Bądź bezpieczny maluchu w drogowym ruchu”. Pierwszy odbędzie się już dziś w szkole w Skrzyszowie, drugi - jutro w hali TOSiR-u w Tarnowie.

Od kilku lat na początku nowego roku szkolnego pracownicy Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnowie zapraszają przedszkolaki i dzieci z początkowych klas szkół podstawowych z Tarnowa i gmin powiatu tarnowskiego do wspólnej zabawy, podczas której uczą się one podstawowych zasad bezpiecznego poruszania się po drogach i w ich sąsiedztwie.

- Dzieci biorą udział w różnych konkursach, wyścigach, slalomie rowerowym, układaniu z puzzli znaków drogowych. W ten sposób poznają podstawowe zasady obowiązujące w ruchu drogowym – mówi Jarosław Sady, dyr. MORD w Tarnowie.

– Uczymy je także, jak udzielać pierwszej pomocy. Korzystamy przy tym z pomocy małych strażaków z Zakliczyna, którzy przeprowadzą profesjonalny pokaz. Te działania będziemy kontynuowali także w kolejnych tygodniach w ramach akcji „Jestem mały, wiem więcej”, prowadzonej wspólnie ze strażakami ochotnikami.

Wszystkie dzieci uczestniczące w festynach dostaną od organizatorów elementy odblaskowe oraz słodycze.

  • 6 października (czwartek) festyn w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Skrzyszowie – początek g. 10.00
  • 7 października (piątek) festyn w hali TOSiR przy ul. Krupniczej 8 w Tarnowie – początek g. 10.00.
Komentarze...