Podwójny jubileusz
access_time 2016-10-04 15:04:00
Jubileusz 70- lecia istnienia Szkoły Specjalnej i 25-lecia Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego im. E. Gierat obchodzili 3 października, pracownicy i uczniowie placówki. Uroczystości odbyły się w tarnowskim teatrze.

Doświadczamy dziś szczególnego wydarzenia, które uczy szacunku dla przeszłości i łączy pokolenia ludzi realizujących wspólne zadania i cele na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualną – mówił Krzysztof Zeliaś, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. E. Gierat w Tarnowie. Uroczystość było okazją do spotkania, wspólnej rozmowy  i wspomnień. – Jesteśmy dobrym, wrażliwym i otwartym społeczeństwem, mamy dobry ośrodek i bardzo dobry zespół pedagogów – podkreślał Roman Ciepiela, prezydent Tranowa, gratulując dyrekcji jubileuszu istnienia placówki. Po części oficjalnej wszyscy goście mieli okazję obejrzeć spektakl przygotowany przez wychowanków ośrodka. Przedstawienie, które opowiadało o przeobrażeniu brzydkiego kaczątka w łabędzia, było metaforą zmian, które można zaobserwować u podopiecznych placówki.

Przypomnijmy, że w roku 1996 nadano Specjalnemu Ośrodkowi Szkolno – Wychowawczemu w Tarnowie imię Eugenii Gierat. Postaci, która była prekursorką kształcenia specjalnego w Tarnowie. Nadanie imienia zbiegło się w czasie z obchodami 50-lecia Szkoły Specjalnej w Tarnowie.

Obecnie w ośrodku znajdują się wszystkie typy szkół, poczynając od przedszkola, przez szkołę podstawową, gimnazjum, szkołę przysposabiającą do życia oraz zasadniczą szkołę zawodową. Do dyspozycji uczniów jest także internat i warsztaty terapii zajęciowej.

Komentarze...