Ciekawe warsztaty w BWA
access_time 2016-09-05 08:00:00
Biuro Wystaw Artystycznych w Tarnowie zaprasza na warsztaty "Obraz. Dźwięk. Animacja”. Zajęcia zaplanowane w trzy weekendy poprowadzą: Tomasz Paluch, Andrzej Krawczyk, Tomasz Gawroński.

„Obraz. Dźwięk. Animacja” to druga edycja warsztatów tworzenia animacji 2D i 3D. W tym roku uczestnicy zostaną podzieleni na grupę początkującą i zaawansowaną. Warsztaty skierowane są do młodzieży - uczniów liceów plastycznych i studentów - zwłaszcza związanych z kierunkami artystycznymi oraz samouków. Ich celem jest stworzenie miejsca i warunków, gdzie młodzi ludzie będą mogli rozwijać się w dziedzinie, która w Tarnowie i okolicach jest bardzo mało znana. Udział w nich jest okazją do odkrycia nowej możliwości na wybór swojej ścieżki zawodowej. Warsztaty poprowadzą specjaliści w różnych dziedzinach związanych z animacją.

Ideą warsztatów jest zapoznanie uczestników z procesem produkcji mappingu 3D, praktycznymi umiejętnościami programowymi oraz kilkoma innymi technikami, jak animacja poklatkowa, praca z green screenem czy podstawami tworzenia scenariusza.

Rezultatem warsztatów będzie sprawdzenie nabytych umiejętności przy wspólnym przygotowaniu mappingu, który zostanie wyświetlony na Pałacyku Strzeleckim – siedzibie BWA w Tarnowie.

Wiek uczestników: 16+

Czas trwania warsztatów: 9 h dziennie (w tym przerwy na kawę + przerwa obiadowa 13.30-15.00)

Koszt za całość warsztatów (w sumie 6 dni):

  • 300 zł cena normalna
  • 150 zł cena ulgowa dla uczniów szkół średnich i  studentów
  • 130 zł cena ulgowa dla uczestników warsztatów „Obraz. Dźwięk. Animacja” w 2015 roku

Obowiązuje wypełnienie ankiety rekrutacyjnej, która będzie dostępna na stronie BWA w dniach 5-11.09.2016

Ogłoszenie wyników rekrutacji: 12.09.2016. Ilość miejsc ograniczona.

Czynnikami decydującymi o uczestnictwie będą:

  • preferowana grupa wiekowa (16-28 lat)
  • kolejność zgłoszeń
  • ankieta rekrutacyjna

Tomasz Paluch – współorganizator festiwalu mappingu Mapp Fest w Tychach. Zajmuje się  projektowaniem UX, aplikacji, identyfikacji wizualnej i web design. Tworzył animacje między innymi dla firm Nissan i BMW oraz obiektu Arena Kraków. Studiuje na Wydziale Form Przemysłowych Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

Andrzej Krawczyk - założyciel firmy Obiektywnie Mówiąc, fotograf, operator kamery oraz motion designer specjalizujący się w mappingu 3D. W swoim dorobku ma cztery zwycięstwa na festiwalach mappingu w tym zwycięstwo na prestiżowym konkursie w Lille (Francja). Jego najsilniejszymi stronami są wyczucie rytmu oraz biegłość w obsłudze Cinema4D, After Effects, Premier Pro oraz Photoshop. W swoim dorobku ma współprace z firmami z całego świata, jednak nie lubi wymieniać nazw - najwięcej powiedzą same prace które można obejrzeć pod linkiem: https://vimeo.com/user18757988

Tomasz Gawroński (Tving Stage Design) – artysta sztuk wizualnych m.in. video mappingu, instalacji laserowych, scenografii, wizualnych performensów. W 2010 założył grupę Tving Stage Design eksperymentującą z nowoczesnymi mediami, generując przy tym unikalne doznania w zmysłach odbiorców. Działania TSD przełamują granice komunikacji i rozszerzają możliwości interakcji między artystą a widzem.

Artysta nieustannie poszukuje idealnych środków wyrazu wewnętrznych wyobrażeń, od zaawansowanych urządzeń inteligentnych, laserów, projekcji, do teatralnych instalacji i połączeń video mappingu z ciałem człowieka. Swoje projekty realizował podczas prestiżowych wydarzeń audiowizualnych, m.in. podczas festiwalu Sacrum Profanum, tworząc laser show dla samego Aphex Twina!

www.tving.pl

www.vimeo.com/tving

www.facebook.com/tvingstagedesign

„Obraz. Dźwięk. Animacja”

3 weekendy: 17-18.09, 1-2.10, 15-16.10.2016

ul. Słowackiego 1 (Pałacyk Strzelecki)

g. 9.30 – 18.30

Komentarze...