Tysiące uczniów na szkolnych korytarzach
access_time 2016-09-01 16:51:00
Ponad 18 tysięcy uczniów tarnowskich szkół po dwumiesięcznej przerwie wakacyjnej powróciło dziś na szkolne korytarze. Uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego odbyła się na boisku XVI Liceum Ogólnokształcącego.

- Patrząc na wasze twarze widzę, że jesteście wypoczęci, radośni i zadowoleni. Pełni chęci i zapału do pracy. Czeka nas trudny rok – zwróciła się do uczniów Ewa Witecka, dyrektor szkoły. – Życzę Wam, abyście w tej szkole, dobrej szkole znaleźli odpowiedź na wszystkie pytania, które sobie stawiacie, abyście się spełniali w wielu aspektach i abyście się do swojego dorosłego życia dobrze przygotowali – mówił z kolei prezydent Roman Ciepiela.

Rolę szkoły i jej wpływ na życie młodego człowieka podkreśliła posłanka na Sejm RP Urszula Augustyn. – To szkoła, z której wychodzi się z głową pełną wiedzy i sercem pełnym najwyższych wartości – przekonywała posłanka.

O tym, że przebieg nowego roku szkolnego uzależniony jest od postawy uczniów, mówił z kolei Artur Puciłowski, dyrektor tarnowskiej delegatury kuratorium oświaty. - To, co wydarzy się w ciągu najbliższych dziesięciu miesięcy, zależy od was. To wy zaplanujecie własną drogę i własną ścieżkę – tłumaczył zgromadzonej na szkolnym placu młodzieży.

Ceremonia miała także akcent sportowy. W jej trakcie symbolicznie oddano do użytku wyremontowane niedawno boisko szkolne. Obiekt zyskał przede wszystkim nową, bezpieczną nawierzchnię poliuretanową. Za modernizację odpowiadała szkoła, która od lat zabiegała o remont. - To dzień wyjątkowy. Po kilku latach, zmożonych trudach, dzisiaj, pierwszego września, otwieramy szkolny obiekt sportowy – mówiła dyrektor Ewa Witecka, dziękując tym, którzy przyczynili się do tej inwestycji.

Po części oficjalnej na nowym boisku rozegrano mecz siatkówki. Pierwszą piłkę w kierunku drużyny przeciwnej skierował prezydent Roman Ciepiela.

Przed uczniami niemal dziesięć miesięcy intensywnej pracy i nauki. Kolejne wakacje już za 295 dni. 

Komentarze...