Bartek Kapustka w Premier League?
access_time 2016-07-28 13:17:00
Szykuje się transferowy hit. Jak informuje Przegląd Sportowy, Bartosz Kapustka, wychowanek Tarnovii, już niedługo zostanie piłkarzem Leicester City. Pomocnik krakowskich „Pasów” ma kosztować 5,5 mln euro plus bonusy.

- Najważniejsze jest, żeby Bartek grał i doskonalił swoje umiejętności. Może to robić zarówno we Włoszech, w Hiszpanii, jak i w Anglii. Jest mądrym zawodnikiem, który stale podnosi sobie poprzeczkę. O skutkach tej czy innej decyzji będziemy mogli mówić dopiero za kilka miesięcy – podkreśla Krzysztof Świerzb, pierwszy trener Kapustki. 

Bartoszem Kapustką zagraniczne kluby zainteresowały się już podczas eliminacji do mistrzostw Europy. Wówczas pytał o niego m.in. Juventus Turyn. Po udanym debiucie 19-latka podczas EURO we Francji do Cracovii napłynęły oferty z klubów angielskich – z Leicester City i Evertonu. Pojawiły się też informacje, że o Polaka dopytują Liverpool oraz Southampton.

Pierwsza oferta mistrza Anglii w wysokości pięciu milionów euro nie zadowoliła jednak „Pasów” i została odrzucona. Trener Leicester Claudio Ranieri kazał podwyższyć kwotę do 5,5, miliona euro plus bonusy zależne od występu polskiego zawodnika w Premier League.

Z kolei według informacji angielskiego „Daily Mail” klub z King Power Stadium za Kapustkę chce zapłacić Cracovii prawie dziewięć milionów euro.

Transfer 19-latka może zostać sfinalizowany w każdej chwili i może przebić najwyższy dotychczas transfer z ekstraklasy. W 2011 r. warszawska Polonia sprzedała do Trabzonsporu Adriana Mierzejewskiego za 5,25 mln euro.

Komentarze...