Chcieli, to mają - rozbudowa Parku Biegowego Marcinka
access_time 2016-07-26 08:00:00
Park Biegowy „Marcinka” zostanie wydłużony. W ramach rozbudowy obiektu, którą zgłosili mieszkańcy Tarnowa w czwartej edycji budżetu obywatelskiego, powstaną ścieżki biegowe oraz siłownia plenerowa. Prace - jak przekonuje magistrat - potrwają do końca sierpnia, a ich koszt to niespełna 170 tysięcy złotych.

Celem modernizacji jest stworzenie możliwości uprawiania sportów masowych w plenerze przez cały rok. W ramach inwestycji wykonane zostanie ponadto oświetlenie. Park biegowy wzbogaci się także o urządzenia do ćwiczeń, m.in.. drabinę, wyciąg górny, orbitrek i wioślarz.

Park biegowy jest również miejscem organizacji wielu imprez sportowych. Kilka razy do roku amatorzy sportu biegowego gromadzą się pod Górą św. Marcina, aby pobiec np. po miecz Spycymira czy rywalizować w zawodach Marcinka Cross Challenge. 

Budowa II etapu parku biegowego „Marcinka” cieszyła się największą popularnością wśród wszystkich projektów poddanych pod głosowanie w zeszłorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Na tę inwestycję oddano przeszło 1700 głosów.

Komentarze...