Zwycięstwo Bruk-Betu na inaugurację sezonu
access_time 2016-07-19 05:29:00
W meczu 1.kolejki sezonu 2016/17 Lotto Ekstraklasy Bruk-Bet Termalica Nieciecza pokonała na swoim stadionie beniaminka, Arkę Gdynia 2:0.

Był to debiut na ławce trenerskiej gospodarzy Czesława Michniewicza, który w ubiegłym sezonie prowadził zespół Pogoni Szczecin, a kilka lat wcześniej był szkoleniowcem Arki. Bramki dla drużyny spod Tarnowa zdobywali w 9. minucie Vladislavs Gutkovskis i w 80. minucie debiutant Samuel Stefanik. Arka Gdynia była częściej przy piłce i częściej strzelała na bramkę rywali, ale to Bruk-Bet Termalica była drużyną skuteczniejszą. Spotkanie poprzedziła minuta ciszy, by uczcić pamięć zmarłego arcybiskupa Zygmunta Zimowskiego, przyjaciela i kibica klubu oraz ofiar zamachów terrorystycznych we francuskiej Nicei.