Szkoła Podstawowa w Łękawicy najpopularniejsza w ogólnopolskim głosowaniu „mPotęgi”
access_time 2016-07-20 10:00:00
Matematyczne podchody, biuro detektywistyczne, konkursy, festiwal gier, lekcje gotowania i inne – 30 pomysłów na niebanalne uczenie matematyki walczyło o dodatkowe dofinansowanie w programie mPotęga. Internauci z całej Polski mogli głosować na najlepsze projekty biorące udział w III edycji programu mPotęga i zadecydować, które z nich otrzymają Nagrodę Publiczności w wysokości 5000 zł.

Największą liczbę – 8507 głosów w kategorii dla projektów wspierających edukację dzieci w klasach 4-6 szkół podstawowych zebrała Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Westerplatte w Łękawicy, za projekt „Festiwal nauki – inspiracje matematyczne”. Natomiast w kategorii dla projektów adresowanych do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych nagrodę zdobył Zespół Edukacyjny w Gaworzycach – Gimnazjum Publiczne, realizujący projekt „Matma – to też zabawa. Nie bój się więc – i ty dasz radę!”. Zwycięskie projekty otrzymają nagrodę w wysokości 5 tys. zł, którą będą mogli wykorzystać na działania związane z edukacją matematyczną.

O dofinansowanie w programie „mPotęga” ubiegały się m.in.: szkoły podstawowe, gimnazja, licea oraz stowarzyszenia i fundacje chcące w ciekawy i nieszablonowy sposób promować naukę matematyki, a przy okazji integrować wokół swoich pomysłów jak najwięcej osób.

Komentarze...