Już od dziś nowa wystawa w Aniołowie
access_time 2016-07-01 08:00:00
Przez cały lipiec w Galerii Aniołowo będzie można oglądać prace plastyczne uczestników WTZ z Woli Rzędzińskiej. Wernisaż odbędzie się już dziś o godz. 12. Wystawa nosi tytuł "Ukryte Marzenia", a składają się na nią prace wykonane za pomocą różnych technik plastycznych: malarstwa, rzeźby, rysunku, kolażu, mozaiki, witrażu.

Niepełnosprawni artyści w swoich pracach podejmują próbę realizacji swoich marzeń. Sięgają w głąb siebie, pokonują własne lęki, bariery, rozbudzają wyobraźnię i wzmacniają poczucie własnej wartości w efekcie zostawiając ślad w postaci wytworu artystycznego. W nich samych podczas tworzenia zachodzą zmiany, z których podobnie jak my nierzadko nie zdają sobie sprawy a są niezwykle istotne gdyż nadają naszemu życiu sens.
 
Dopełnieniem działań plastycznych w temacie "Ukryte marzenia" jest spektakl teatralny o  tym samym tytule, który podopieczni z tej placówki przedstawią na Rynku w Tarnowie 1 lipca 2016 o godzinie 12.00
W WTZ prowadzona jest rehabilitacja zawodowa i społeczna osób niepełnosprawnych.

Organizujemy imprezy o charakterze oświatowym, społeczno – kulturalnym, integracyjnym oraz pomoc dla osób niepełnosprawnych w realizacji pełnego, niezależnego, samodzielnego i aktywnego życia w miarę indywidualnych możliwości. WTZ rozpoczął swoją działalność od 1 lutego 1999r. Jest placówką pobytu dziennego, czynną od poniedziałku do piątku w godz. 7:00 – 15:00. Obecnie w terapii bierze udział 45 uczestników ( z miasta Tarnowa i z Powiatu Tarnowskiego)
 

Komentarze...