Uliczna sztuka wraca na Wałową!
access_time 2016-07-01 08:00:00
Urząd Miasta Tarnowa i Tarnowskie Centrum Kultury zapraszają w wakacyjne piątki na spotkania ze sztuką ulicy - WAŁOWA STR. ART. Pierwsza odsłona już dziś!

Podobnie jak w ubiegłym roku, w przestrzeni ulicy Wałowej nie zabraknie żywych rzeźb, które zaskarbiły sobie sympatie przechodniów, a przy których będzie można wykonać sobie zdjęcie oraz karykaturzysty/portrecisty z kolejką odważnych w wyczekiwaniu na zabawny, nieco prześmiewczy i uszczypliwy portret.

W tych dniach Wałowa wypełni się również muzyką. Warto będzie przystanąć na moment w różnych punktach ulicy by posłuchać autorskich aranżacji znanych przebojów.

Znów roześmiane twarze dzieci i głośny śmiech wtórować będą zabawom, które zafunduje Niezły Cyrk i jego profesjonalni kuglarze, z cyrkowymi sztuczkami, a wśród nich brawurowe pokazy: żonglerki maczugami, piłkami, chustami, taniec z piłkami i wstążkami, tricki z rola bola, flower stick, diabolo oraz wirującymi talerzami. Każdy może włączyć się do zabawy.

Fundacja Promocji Artystycznej Aspiranci przygotuje wiele kreatywnych i ciekawych działań. Pod okiem animatorów będzie można tworzyć mapy myśli, malować na sztalugach i zrelaksować się podczas grania w planszówki, a to tylko część propozycji jakie przygotowali twórcy Art Squatu.

Przestrzeń w okolicy ulic Wałowej i Basztowej ponownie zamieni się w galerię na chodniku, głównie za sprawą Tarnowskiego Towarzystwa Fotograficznego, które zachęcać będzie wszystkich wielbicieli fotografii, zarówno tych aktywnych, czyli twórców do zaprezentowania swoich prac, jak i tych, którzy zdecydowanie bardziej komfortowo odnajdują się w roli obserwatora.

Nie zabraknie propozycji dla miłośników słowa. Biblioteka Publiczna im. Juliusza Słowackiego proponuje głośne czytanie poezji i prozy, bookcrossing, kiermasz swoich wydawnictw, a także zabawy literackie (MegaKsiążka), chińskiego smoka czyli żywiołowy korowód uliczny oraz Teatrzyk kukiełkowy „Gromadka Kubusia Puchatka” dla najmłodszych. A wszystko to będzie się odgrywało w obrębie Ławeczki Poetów.

Pojawią się także zupełnie nowe propozycje. Do twórców WAŁOWA STR. ART dołączy BWA w Tarnowie. Niewątpliwie, przygotowane przez nich akcje zaskarbią nowych odbiorców i zwolenników ulicznej sztuki, a tym samym grono uczestników WAŁOWA STR. ART będzie stale rosnąć.

Do Tarnowa zawita także The Clown Circus Show "Ruphert & Rico”, którzy czterokrotnie zaprezentują specjalne widowiska dla dzieci: "Moja kolorowa ulica", "Ale w kolo jest wesolo", "Pakujemy zapasy jedziemy na wczasy" oraz "Wakacyjne przygody Smerfów".

Przygotowane przez Rupherta i Rico interaktywne widowiska to fantastyczna zabawa ze specjalnie przygotowanym programem (z elementami edukacyjnymi), dynamiczne piosenki dla dzieci, wesołe konkursy oraz wiele dodatkowych atrakcji w czasie całego programu.

Zawsze każde dziecko otrzymuje specjalny pakiet gadżetów-prezentów, każde dziecko jest także obdarowywane słodyczami i ma wymalowane na kolorowo włosy oraz buzie. Na dodatek każde widowisko to deszcze confetti, baniek mydlanych.

Chcąc wszystkich wciągnąć do zabawy i do wspólnego tworzenia wielokolorowej przestrzeni na ulicy Wałowej zapewniamy, że bruk deptaku ubarwi się sztuką uliczną i polecamy odwiedzić ją w każdy wakacyjny piątek, a startujemy zawsze o godzinie 14.00.

Zapraszamy również wszystkich twórców do przyłączenia się do WAŁOWA STR. ART. Każdy może wystąpić, zaprezentować swoją twórczość! Oczywiście dołączyć można się również w bardziej bierny sposób jako obserwator, ale również czerpiąc przyjemność z podziwiania niezliczonych talentów, jakie będą zaprezentowane.

WAŁOWA STR.ART - spotkania ze sztuką uliczną w piątki w lipcu czyli 1, 8, 15, 22 i 29 oraz w sierpniu 5, 12, 19, 26 od godziny 14.00

 

Komentarze...