Dzień Europy w Tarnowie
access_time 2016-05-06 10:52:00
Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct-Tarnów już po raz kolejny organizuje „Dzień Europy”, który odbędzie się w poniedziałek, 9 maja w godz. 10.00-13.00 w samym centrum Tarnowa - na Placu Sobieskiego przy Cafe Tramwaj.

Tegoroczne obchody Dnia Europy świętujemy pod hasłem „I love Europe”. Wszystkich mieszkańców Tarnowa, którzy dołączą do wspólnej zabawy czeka spora dawka wrażeń i humoru, planujemy bowiem niespodzianki.

Jedną z głównych atrakcji będzie niewątpliwie Fotobudka, dzięki której emocje i salwy śmiechu Tarnowian zostaną utrwalone w postaci zdjęć. Oczywiście nie zabraknie także ulubieńca naszych najmłodszych Europejczyków, czyli maskotki SYRIUSZ, który będzie zachęcał do wspólnej zabawy.

Dzień Europy to też okazja do sprawdzenia swojej wiedzy na temat Unii Europejskiej i państw członkowskich. Będzie można to uczynić biorąc udział w grze „Europejskie Koło Fortuny”. Prawidłowe odpowiedzi na zadawane pytania będą nagradzane.

Obchodom Dnia Europy w Tarnowie od kilku już lat nieustannie towarzyszą żółte tulipany symbolizujące Unię Europejską, które rozdawane są mieszkańcom Tarnowa. W tym roku także ich nie zabraknie, w ręce przechodniów trafi aż 500 kwiatów!

Wszystkich zainteresowanych uzyskaniem informacji na temat Unii Europejskiej lub po prostu chcących podzielić się swoją opinią na tematy związane ze wspólnotą, zapraszamy do naszego mobilnego Punktu 9 maja 2016 roku. Dla pragnących poszerzyć wiedzę o Unii, mamy bezpłatne materiały i publikacje, które będą rozdawane przez konsultantów.

Warto podkreślić, że obchody Dnia Europy w Tarnowie z każdym rokiem cieszą się coraz większym zainteresowaniem, gromadząc wokół naszego punktu mnóstwo osób, dlatego w tym roku również liczymy na obecność mieszkańców Tarnowa.

Komentarze...