XIV Charytatywny Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Prezesa SKOK Kwiatkowskiego
access_time 2016-04-29 08:00:00
Turniej jest imprezą cykliczną, która na stałe zagościła w kalendarzu sportowym KU AZS PWSZ w Tarnowie. Dzięki licznym uczestnikom oraz sponsorom, cały dochód z turnieju przeznaczany jest na leczenie Angeliki Michalik, chorej na stwardnienie rozsiane.

Turniej odbędzie się w sobotę, 7 maja br. (sobota) w Hali sportowej PWSZ w Tarnowie, ul. Mickiewicza 8 (wjazd od ul. Goldhammera). Wezmą w nim udział amatorskie drużyny siatkarskie z Tarnowa oraz okolic.

- Podobnie jak w latach poprzednich, Turniej cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony zawodników jak i sponsorów, bez których nie byłoby możliwe zorganizowanie tej imprezy. Od 2003 roku, odkąd zaczęliśmy organizować naszą imprezę zebraliśmy kwotę około 40 tys. złotych. Kwota ta zasiliła konto Angeliki i została wykorzystana na leczenie. Liczymy, że kolejne imprezy przyniosą nam podobne darowizny pieniężne, które będziemy mogli przekazać naszej koleżance. Chociaż jak podkreśla sama zainteresowana pieniądze nie są dla niej najważniejsze, nie mniej ważny dla niej jest udział drużyn, chęć pomocy oraz zainteresowanie jej stanem zdrowia i postępami w leczeniu, a czasem dobro słowo - mówi Przemysław Markowicz, organizator wydarzenia.

Komentarze...