Sportowe oblicze 3maj się zdrów Festival
access_time 2016-04-27 08:00:00
Ruszyły zapisy do udziału w sportowych atrakcjach tegorocznego festiwalu. Zaplanowano je głównie 1 i 2 maja w Centrum Kultury w Wierzchosławicach.

W niedzielę w godzinach od 10-ej do 13-ej rozegrany tam zostanie „Amatorski Turniej Siatkówki Plażowej”. To rywalizacja przeznaczona dla wszystkich fanów odbijania na piasku, niezależnie od płci czy wieku. Zaproszone są zatem pary damskie, męskie jak i mieszane.

Drużyny można zgłaszać telefonując pod numer  606722516 lub przesyłając maila pod adres:  uksjedynkatarnow@interia.pl. Także w niedzielę w godzinach od 13-ej do 20-ej można będzie skorzystać z syntetycznego lodowiska w Wierzchosławicach na preferencyjnych warunkach. Wstęp - łącznie z wypożyczeniem łyżew - będzie kosztował tylko złotówkę. Dodatkowo z własnym wyposażeniem zaproszeni są fani łyżworolek i wrotek.

W poniedziałek rywalizacja w zakresie białego sportu. W godzinach od 8-ej do 18-ej zaplanowano Turniej tenisa ziemnego o puchar Centrum Zdrowia Tuchów. Zapisy przyjmowane są w recepcji Centrum Kultury w Wierzchosławicach oraz pod numerem tel. 14 657 57 57. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

W godzinach od 9:30 do 11-ej odbędzie się "Poranny Nordic Walking". Osoby zainteresowane powinny się pojawić na polanie  przy Ścieżce Przyrodniczo-Leśnej w Wierzchosławicach, koło Dwudniaków. Zaproszeni są również  początkujący, którzy nie dysponują własnymi kijkami. Na miejscu będzie możliwość ich wypożyczenia.

W pięknych okolicznościach wierzchosławickich lasów zaplanowano praktyczną naukę elementów treningu oraz właściwej techniki marszu. W samo południe przy Centrum Kultury Wsi Polskiej rozpoczynają się półtoragodzinne zajęcia z podstaw skutecznej samoobrony, które poprowadzi sensei Mateusz Muniga (II dan). Są one przeznaczone dla osób od 14. roku życia wzwyż. 

Okazji do aktywnej medytacji będzie w ten dzień więcej. O 13.30 ruszają zajęcia "Tai Chi-sztuka relaksacji w ruchu" . Można się będzie dowiedzieć więcej na temat tajników sztuki, pozwalającej na utrzymanie i poprawę zdrowia, poprzez miękkie i eleganckie ruchy, uaktywniające wiele układów ciała. Zajęcia poprowadzi  trener Łukasz Gładysz.

O 14.30 rozpocznie się konkurs  slackline, polegający na chodzeniu po rozciągniętej tuż nad ziemią taśmie. Choć ta zabawa jest skierowana przede wszystkim dla dzieci i młodzieży, to zaproszeni są  wszyscy miłośnicy aktywnego wypoczynku.  Zestawu atrakcji w poniedziałek dopełni zabawa na dynamicznych szczudłach „Skaczemy po zdrowie" – powerbocking, którą zaplanowano w godzinach od 15.30 do 16.30. Kolejna część festiwalu 3 maja w Tuchowie.

Prócz koncertów i bloku medycznego odbędą się targi edukacyjne, będą zabawy rodzinne i strefa dziecięcych swawoli. Imprezę zainicjowaną  przez Centrum Zdrowia Tuchów, współorganizują Fundacja Zdrowym Być, Dom Kultury w Tuchowie i Gminne Centrum Kultury w Wierzchosławicach.  

Komentarze...