"Pusty Tarnów" według Aspirantów
access_time 2016-04-21 08:00:00
Quo vadis Tarnowie? Zdają się pytać autorzy wystawy, którą będzie można obejrzeć w Art Squacie (Rynek 15 w Tarnowie) dzięki Fundacji Promocji Artystycznej Aspiranci, która po raz kolejny zaprasza tarnowian do większej aktywności.

Miasto Tarnów od dłuższego czasu niechlubnie króluje, w ogólnopolskim zestawieniu miast, z których wyemigrowało najwięcej osób w stosunku do liczby mieszkańców. Sprawiając tym samym, iż Tarnów stał się wymarły. Pusty? Smutny? Nijaki?

Jedną z głównych przyczyn takiego stanu rzeczy, jest postrzeganie Tarnowa przede wszystkim poprzez ludzi młodych jako miejsca bez perspektyw, możliwości rozwoju oraz problemów w znalezieniu odpowiedniej i satysfakcjonującej pracy. Bowiem w głównej mierze to młodzi, stąd emigrują poszukując czegoś lepszego, czegoś bardziej satysfakcjonującego. Tu warto zaznaczyć, że sam problem jest niebywale rozległy, obejmuje nie tylko sfery: gospodarki, spraw społecznych ale również działalności kulturalnej.

Pusty Tarnów? To współczesny wydźwięk krytycznego oblicza Tarnowa, widzianego poprzez sztukę - twórców, którzy mimo swego rodzimego powiązania z miastem, swą edukacje, karierę zawodową oraz artystyczną, wiążą już z innymi zakątkami Polski.

Fundacja Promocji Artystycznej Aspiranci zaprasza: "Pusty Tarnów?"
Wernisaż w piątek: Art Squat, Rynek 15, 22.04.2016, godzina 19.00, wstęp wolny
Czas trwania: 22.04 - 7.05.2015, codziennie w godzinach 13-20
Artyści: Martyna Czech, Maja Starakiewicz, Karolina Sroka, Ludwika Wyszkowska, Adrianna Pomykacz, Izabella Wielgus, Agnieszka Bodzioch.
Kurator: Łukasz Lucjusz Dubin
Współpraca: Biuro Wystaw Artystycznych w Tarnowie, ZPAP Okręg Tarnowski.

 

Komentarze...