Taco Hemingway gwiazdą festiwalu Goodfest 2016
access_time 2016-04-19 08:00:00
18 czerwca w Dębicy rozpocznie się piąta edycja festiwalu Goodfest. Na dwóch scenach przed publicznością zaprezentują się m.in. Natalia Nykiel, Taco Hemingway oraz Domowe Melodie. Udział we wszystkich koncertach jest bezpłatny.

Głównymi organizatorami Festiwalu Goodfest, który na stałe zagościł już na kulturalnej mapie Polski, są Goodyear Dunlop Tires Polska oraz Firma Oponiarska Dębica. Zeszłoroczna edycja otworzyła wydarzenie na nowe muzyczne konwencje, a dla publiczności zagrali wówczas reprezentanci odmiennych artystycznych rejonów.

Nie inaczej będzie i w tym roku. Na scenie głównej pojawi się Natalia Nykiel, uznawana za objawienie nurtu electro pop, która, nie oglądając się na trendy, eksperymentuje z dźwiękami i tworzy – jak sama twierdzi – połączenie matematycznie skończonych elektronicznych brzmień z zawartą w tekstach nieprzewidywalnością pierwotnych instynktów.

Na drugiej scenie dla zebranych widzów zagra Taco Hemingway – raper, który błyskawicznie zdobył kilkadziesiąt tysięcy fanów i namieszał w świecie rodzimego hip-hopu. Jego teksty są precyzyjnym komentarzem otaczającej nas rzeczywistości i tego, co dzieje się w tkance miejskiej – nie unika portretowania współczesnych mieszczan i zdradzania smaczków z ich codziennego życia.

Obok Taco pojawi się zupełnie odmienny artystycznie projekt – Domowe Melodie, których muzykę ciężko zdefiniować. Na koncie mają dwie płyty, setki wyprzedanych koncertów, w tym na najważniejszych scenach w kraju i prawie sto tysięcy facebookowych fanów. Zespół to fenomen naszych czasów i dowód, że bez wsparcia wielkich wytwórni i promotorów można zrobić wiele.

- Festiwal Goodfest od lat promuje świetnych polskich muzyków, którzy nie boją się łączenia konwencji i eksperymentowania z dźwiękiem. Tegoroczny line-up został zbudowany w taki sposób, aby odpowiadał na potrzeby fanów muzyki o odmiennych gustach, którzy nie zamykają się na jeden konkretny gatunek. Już niebawem ujawnimy kolejnych artystów, którzy wezmą udział w projekcie - powiedział Paweł Jezierski, menedżer ds. komunikacji Goodyear Polska i Ukraina.

Komentarze...