Z tej kategorii
"Solski" zagrał w plenerze. "Noc Helvera" pod tarnowską Bimą

2021-06-21 Kultura

W niedzielny wieczór pod Bimą w Tarnowie można było obejrzeć spektakl „Noc Helvera” Ingmara Villqista w reż. Agnieszki Baranowskiej. To opowieść o pragnieniu miłości i bezpieczeństwa w czasach rodzącego się totalitaryzmu, o tym, że granica pomiędzy normalnością a szaleństwem, czułością a okrucieństwem bywa zaskakująco cienka, a zło, które czai się za drzwiami nie jest tak straszne, jak to tkwiące w ludzkich sercach.

Festiwal Jazz Contest dobiega końca. Koncert Marita Albán Juárez Quartet

2021-06-19 Kultura

W sobotę w Sali Koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie wystąpił peruwiańsko-polski kwartet w składzie: Marita Albán Juárez, Dominik Wania, Andrzej Święs i Michał Miśkiewicz.

Młodzi na scenie. Koncert S.M. Rock Pawła Mazura w amfiteatrze

2021-06-19 Kultura

W Amfiteatrze Letnim ponownie zabrzmiała muzyka. W piątek wieczorem odbył się tam koncert Studia Rocka Pawła Mazura, z udziałem Gabrieli Nawój, Aleksandry Radwańskiej, Łucji Kani, Kingi Zyguły, Patrycji Zegar, Julii Talarczyk oraz Filipa Dyka. Na program złożyły się największe przeboje muzyki rozrywkowej i rockowej ostatnich dekad.

Dyplomy z grafiki na wystawie "Rozbieg" w TCK

2021-06-19 Kultura

Od soboty, 19 czerwca w przestrzeniach Tarnowskiego Centrum Kultury można oglądać wystawę prac dyplomowych studentów Wydziału Sztuki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie.

„Odrobina piękna w czasie zamętu” - nowa wystawa w Muzeum Etnograficznym

2021-06-15 Kultura

„Odrobina piękna w czasie zamętu” - to tytuł wystawy Adama Jańca, którą od poniedziałku można oglądać w siedzibie Muzeum Etnograficznego w Tarnowie.

"Zabij to i wyjedź z tego miasta" triumfatorem 35. Tarnowskiej Nagrody Filmowej

2021-06-13 Kultura

Najlepszym filmem według jury 35. Tarnowskiej Nagrody Filmowej okazał się w tym roku film "Zabij to i wyjedź z tego miasta" Mariusza Wilczyńskiego, który otrzymał również nagrodę jury młodzieżowego. Z kolei Wojciech Marczewski został laureatem nagrody za całokształt i wkład w rozwój polskiej kinematografii.

Jazz w najlepszym wydaniu. Przed nami koncerty finałowe 13. edycji festiwalu Jazz Contest

2021-06-11 Kultura

Dwa świetne zapowiadające się koncerty zwieńczą 13. edycję Jazz Contest 2020/21, festiwalu cieszącego się niesłabnącą popularnością, renomą i uznaniem muzyków z całego świata.

Chór SOLski tym razem o „Kobietach i mężczyznach"

2021-06-07 Kultura

Chór SOLski wrócił z nowym programem artystycznym. Tym razem soliści postanowili zaśpiewać o relacjach damsko-męskich. Chórzyści zaprezentowali się w niedzielny wieczór w foyer tarnowskiego teatru.