Z tej kategorii
„The Amazing Land of Quarks, Elephants and Pierogi”. Wystawa z Dubaju otworzyła Dni Miasta Tarnowa

2022-06-24 Kultura

Wernisażem wystawy „The Amazing Land of Quarks, Elephants and Pierogi” w Biurze Wystaw Artystycznych rozpoczęły się w czwartek Zdaerzenia, czyli Dni Miasta Tarnowa.

"Zapach czasu" - porywające widowisko uliczne Teatru KTO do obejrzenia w Tarnowie

2022-06-22 Kultura

Teatr im. Ludwika Solskiego zaprasza na jedną z najbardziej spektakularnych inscenizacji Jerzego Zonia “Zapach Czasu” z cudowną muzyką Piotra Czajkowskiego. Plenerowe widowisko krakowskiego Teatru KTO zostanie pokazane w ramach projektu "Tarnów - Nowe Spojrzenie" już w najbliższy piątek na dziedzińcu przed pływalnią Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie.

„Jan Szczepanik - geniusz, wynalazca, konstruktor”. Wystawa w Muzeum Historii Tarnowa i Regionu

2022-06-14 Kultura

Z okazji 150. urodzin genialnego wynalazcy, w Muzeum Historii Tarnowa i Regionu w Tarnowie otwarto wystawę „Jan Szczepanik - geniusz, wynalazca, konstruktor”.

Pectus wystąpił w Tarnowie. Koncert z okazji 150. rocznicy urodzin Jana Szczepanika

2022-06-12 Kultura

Zespół Pectus był gwiazdą niedzielnych obchodów 150. rocznicy urodzin Jana Szczepanika. Poza braćmi Szczepanikami, na scenie Amfiteatru Letniego wystąpiła grupa Recepcja. Przed koncertami wyświetlane były filmy dokumentalne o genialnym wynalazcy.

Aleksander Majerski i jego „Dialogi z Bułhakowem”. Wystawa w Galerii Niebieskiej

2022-06-12 Kultura

Ekspozycję rysunków i rzeźb Aleksandra Majerskiego pod tytułem „Dialogi z Bułhakowem” można oglądać w Galerii Niebieskiej MBP przy ulicy Krakowskiej 4. W sobotę odbył się wernisaż wystawy.

Teatr Solskiego zagra na rzecz budowy sceny we Lwowie

2022-06-08 Kultura

W weekend na Małej Scenie Teatru Solskiego zagrany zostanie spektakl „Ikebana” autorstwa Marcina Skóry z Matyldą Baczyńską w roli głównej. Dochód ze sprzedaży biletów zostanie przekazany na rzecz aktorów z ługańskiego Teatru Muzyki i Dramatu.

„Inni ludzie” z Grand Prix 36. Tarnowskiej Nagrody Filmowej

2022-06-04 Kultura

36. Tarnowska Nagroda Filmowa dobiegła końca. Za nami 12 projekcji konkursowych, filmy młodego widza, spotkania z twórcami, koncerty, wystawy i warsztaty. W tym roku decyzją jury Grand Prix i statuetkę „Maszkarona” otrzymał film Aleksandry Terpińskiej „Inni ludzie”.

Spektakl "Echa" Teatru Migro rozpoczął 36. Tarnowską Nagrodę Filmową

2022-05-27 Kultura

W chłodzie i deszczu rozpoczęła się w piątek 36 edycja Tarnowskiej Nagrody Filmowej. Na deskach Amfiteatru Letniego aktorzy Teatru Migro zaprezentowali spektakl „Echa” w reżyserii Moniki Kozłowskiej. Przedstawienie bez słów, inspirowane książką Agnieszki Pajączkowskiej „Wędrowny zakład fotograficzny”, jest impresją na temat Kresów Wschodnich.