Agata Mróz może zostać współczesną świętą? Czyli co w prasie piszczy
access_time 2014-09-26 11:05:59
Agata Mróz może zostać współczesną świętą? Lekarz stwierdził zgon na tydzień przed śmiercią. Sprzedaje willę, bo chce żyć w wieży. Działkowcy stracą swoje ogródki? - czyli o czym przeczytamy w bieżącym wydaniu Tygodnika Miasto i Ludzie oraz Gazety Krakowskiej.
W dzisiejszym numerze Gazety Krakowskiej można przeczytać m.in. o tym:
  • Agata Mróz może zostać współczesną świętą? Dwa dni przed śmiercią powiedziała swojemu mężowi: "Gdybym miała jeszcze raz wybierać, wybrałabym tak samo. Jestem szczęśliwa, odchodzę spełniona". Słowa te stały się później jej testamentem. Choć chorej na białaczkę Agacie Mróz lekarze sugerowali, by ze względu na nowotwór usunęła ciążę, postanowiła ją donosić, przez co nie mogła się leczyć. Urodziła śliczną córeczkę - Liliankę. Dwa miesiące później zmarła. Wiele osób porównuje pochodzącą z Tarnowa Agatę Mróz, wybitną polską siatkarkę, do wyniesionej na ołtarze przez Jana Pawa II włoskiej lekarki, św. Joanny Beretta Molla, która mimo wskazań medycznych do przerwania ciąży zdecydowała się urodzić dziecko. Teraz drogę do uznania Agaty Mróz nawet za świętą otwiera tarnowska kuria. Właśnie uruchomiono specjalną komisję, która ma zbierać świadectwa o niezwykłych osobach zasługujących w opinii mieszkańców na wyniesienie na ołtarze.
  • Lekarz stwierdził zgon na tydzień przed śmiercią Rodzina zmarłego Józefa Skowrona z Kupienina od pięciu miesięcy czeka na wynik śledztwa prowadzonego przez prokuraturę w sprawie śmierci swojego krewnego. Gdyby nie ten lekarz, tata może by żył - mówi z żalem córka pana Józefa. Śmierć nastąpiła po tygodniowym pobycie na oddziale intensywnej terapii. Na wniosek dyrekcji szpitala postępowanie w sprawie śmierci pacjenta wszczęła dąbrowska prokuratura. To właśnie lekarz dąbrowskiego pogotowia stwierdził zgon pacjenta na tydzień przed jego śmiercią. Na pomoc wezwano go w nocy, kiedy pan Józef stracił przytomność. Mimo, że od jego śmierci minęło pięć miesięcy wciąż nie wiadomo, czy lekarz, który przedwcześnie stwierdził zgon, jest za nią odpowiedzialny.
  • Sprzedaje willę, bo chce żyć w wieży Wojciech Maniak, z wykształcenia elektronik, buduje średniowieczny gród pod Tarnowem. Piętrowy dom o powierzchni 300 metrów z działką - o czymś takim marzy niejeden mieszkaniec Tarnowa. Tymczasem Wojciech Maniak wraz z żoną Andrzeliką właśnie chcą się pozbyć takiej nieruchomości. Wszystko po to, by... przeprowadzić się do średniowiecznego grodu. W dzisiejszym numerze Tygodnika Miasto i Ludzie można przeczytać m.in. o tym:
  • Działkowcy stracą swoje ogródki? Stosowny akt notarialny podpisano w 1979 roku. W myśl jego zapisów rodzina państwa Wróblewskich sprzedała Skarbowi Państwa nieruchomości zlokalizowane w rejonie TAMEL-u. Dziś, po 35 latach, spadkobiercy i rodzina Wróblewskich chcą odzyskać tamte tereny. A to będzie równoznaczne z koniecznością opuszczenia swoich ogródków działkowych przez działkowców.
  • Handlowcy wkurzeni remontem - Te prace trwają stanowczo za długo, jak to jest możliwe, że w cywilizowanym kraju taki mały fragment parkingu wykonuje się tak długo? - pytają handlarze z Domu Handlowego "Sezam" w Tarnowie - Mościcach. Chodzi o remont parkingu przed budynkiem, który ich zdaniem można wykonać znacznie szybciej, niż to zaplanowano. Ekipy budowlane pojawiły się tu w wakacje, my jako handlowcy nie mamy parkingu, nie mają go też klienci, którzy mówią wprost, że przez brak parkingu rezygnują z naszych usług, i jadą dalej. Nasze obroty spadły o 15-20 proc. w porównaniu z poprzednimi miesiącami - skarżą się.
  • Urząd Pracy finansuje szkolenia i kursy Powiatowy Urząd Pracy przeznaczy pieniądze na szkolenia, kursy i studia podyplomowe dla firm zatrudniających pracowników w wieku 45 lat. Kwota jaką Urząd Pracy przeznaczył to 11 tysięcy złotych na jednego pracownika. Jednak dofinansowanie jakie można uzyskać dotyczy mikro i makro przedsiębiorców, a pokrycie kosztów różni się od siebie. Więcej szczegółów w dzisiejszych numerach Tygodnika Miasto i Ludzie oraz Gazety Krakowskiej.
  • Komentarze...