"Człapówki-Zakopane" zwycięzcą Festiwalu Komedii Talia (FOTO)
access_time 2014-09-29 10:42:40
Grand Prix 18. Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii Talia 2014 zdobyli twórcy spektaklu "Człapówki-Zakopane". Sztukę przygotowaną przez Teatr im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Zakopanem na podstawie tekstu Andrzeja Struga uhonorowano statuetką Talii i nagrodą pieniężną w wysokości 15 tys. zł.
Jury XVIII Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii Talia, odbywającego się w dniach od 19 do 28 września 2014 roku w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie, obradujące w składzie:
  • Joanna Szczepkowska - Przewodnicząca
  • Dorota Segda
  • Andrzej Bart
  • Bartosz Szydłowski Po obejrzeniu dziewięciu przedstawień konkursowych jury postanowiło przyznać:
  • Grand Prix w wysokości 15 tysięcy złotych oraz Statuetkę Talii Dla zespołu Teatru im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Zakopanem za spektakl „Człapówki - Zakopane” wg Andrzeja Struga. Za styl. Za wierność sobie. Za to, że język kabaretu, w ich brawurowym wykonaniu stał się językiem teatru.
  • Nagrodę za reżyserię (w wysokości 3000 zł) - dla Piotra Szczerskiego za spektakl „Jakiś i Pupcze (Smutna komedia)” z Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach za wrażliwość, która pozwoliła wybrzmieć znakomitemu tekstowi, a aktorom stworzyć przejmujące kreacje. Za podniesienie komedii do rangi metafizycznej.
  • Cztery nagrody aktorskie – każda w wysokości 2 tysięcy złotych: - dla Andrzeja Bieniasa z Zakopanego za magnetyzm i siłę, w przedstawieniu „Człapówki - Zakopane” wg Andrzeja Struga - dla Zuzanny Wierzbińskiej z Kielc za czułość i poezję odnalezione w postaci Pupcze, w spektaklu „Jakiś i Pupcze (Smutna komedia)” Hanocha Levina, - dla Dawida Żłobińskiego z Kielc za rolę Jakisia. Za to że jego męskie „nie” uruchomiło sprężynę teatralnej wyobraźni, w spektaklu „Jakiś i Pupcze (Smutna komedia)” Hanocha Levina, - dla Joanny Kasperek z Kielc za świetny epizod, w którym pod maską błazna ukryła ludzkie zagubienie, w spektaklu „Jakiś i Pupcze (Smutna komedia)” Hanocha Levina.
  • Oraz dwa wyróżnienia dla młodych aktorów – w postaci nagród rzeczowych (kamer cyfrowych): - Dominiki Markuszewskiej z Tarnowa - Krzysztofa Grabowskiego z Kielc żeby wykorzystując swoje talenty wciąż ostrzyli spojrzenie na świat Partnerem Głównym Festiwalu jest TAURON Polska Energia, Partnerem Grupa Azoty, Sponsorem nagród indywidualnych Tikkurila.
  • Komentarze...