Warsztaty dla najmłodszych podczas "Małej Talii" (FOTO)
access_time 2014-06-12 08:18:26
Mała Talia to nie tylko spektakle dla dzieci, ale również warsztaty scenograficzne, których celem jest poszerzenie wiedzy i umiejętności w obszarze sztuki poprzez zdobywanie umiejętności technicznych i kompozycyjnych z zakresu scenografii, malarstwa, rysunku i rękodzieła.
Warsztaty umożliwiają uczestnikom poznanie, rozwinięcie i tworzenie języka sztuki w kontekście świata przedstawionego na scenie - w tym przypadku "Alicji w krainie czarów" co ułatwi najmłodszym widzom interpretację tarnowskiego przedstawienia. Pomysłowość i kreatywność młodych odbiorców sztuki została wsparta rozwiązaniami twórczymi podzielonymi na kilka tematów:
  • Kraina Kapelusznika - maski postaci inspirowanych bohaterami spektaklu ( m.in. kapelusze, zajęcze uszy) i charakteryzacja dziecięca twarzy
  • Kraina Królowej Kier - wykonanie rekwizytów dla postaci (m.in. karty do gry wielkości młodego człowieka)
  • Kraina Kwiatów - rękodzieło z tkanin (kompozycje kwiatowe jako opaski i brosze). W zajęciach wzięło udział ponad 40 dzieci. Towarzyszyli im wolontariusze oraz animatorki ze "Stowarzyszenia Dzieci Tarnowa" - Anna Adamiak oraz Katarzyna Sypek.
  • Komentarze...