Srebrny medal Kamila Knapika
access_time 2014-07-22 09:52:21
W dniach 13-15 lipca we Wrocławiu odbyła się XX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży czyli Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w lekkiej atletyce. Ze srebrnym medalem z tych zawodów wrócił zawodnik klubu AZS PWSZ w Tarnowie, Kamil Knapik.
Trenowany na co dzień przez trenera Jarosława Wałaszka lekkoatleta wystartował w biegu na 400 m przez płotki. W finale zajął drugie miejsce ustanawiając bardzo dobry rekord życiowy 53,20 s. Pierwsze miejsce zajął Michał Galikowski SKLA Sopot (52,850) a trzecie Marek Wolski AZS Gdańsk (53,46). Kamil starował również w biegu na 110 m przez płotki. Awansował do finału i zajął w nim VI miejsce ponownie ustanawiając rekord życiowy 14,79s. Jest to olbrzymi sukces Kamila Knapika, który swoją przygodę z „Królową sportu” rozpoczął w klasie lekkoatletycznej w Zespole Szkół Sportowych w Tarnowie. Zdobyty medal to również dowód, na to że mimo braku warunków (w Tarnowie nie ma stadionu z bieżnią tartanową) przy wielkim samozaparciu udało się osiągnąć sukces. Było to możliwe dzięki wyjazdom w okresie startowym na najważniejsze treningi do Krakowa czy Rzeszowa. W zawodach wystartowała również koleżanka klubowa Kamila, Magdalena Żurowska, która pobiegła w biegu na 400 m przez płotki. Niestety, popełniła błąd, źle zaatakowała VI płotek przewróciła się i nie ukończyła biegu. Sukcesy zawodników nie byłyby możliwe, gdyby nie pomoc Gminy Miasta Tarnowa, oraz o partnera sekcji lekkoatletycznej klubu AZS PWSZ Tarnów - Grupy Azoty.