"Grażyna" w Teatrze Solskiego (KONKURS)
access_time 2015-06-19 21:00:06
Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie przygotował na najbliższą niedzielę, 21 czerwca , o godz. 18, spektakl pt."Grażyna w reż. Radosława Rychcika. Dla naszych czytelników przygotowaliśmy konkurs w którym są do wygrania zaproszenia.
"Grażyna" nie będzie szablonową adaptacją. Jak mówi Radosław Rychcik w wywiadzie dla "Kulis Solskiego" - Grażyna opowiada historię litewską z XIV w. na temat niemalże bratobójczej wojny, którą chce wywołać Litawor pomiędzy Litwinami. Na pomoc w tej walce postanawia zawołać Krzyżaków. Zatem Grażyna jest absolutną antynomią Heleny Trojańskiej, która przyczynia się do wybuchu wojny. Grażyna jest postacią, która łączy braci, żeby wspólnie zwrócili się przeciwko wrogowi. Utwór ten traktuje o wygranej bitwie z naszym najbliższym sąsiadem, czyli z Niemcami. Opowiada więc o zwycięstwie. Bo żeby nauczyć się wygrywać i zdobyć tzw. mentalność zwycięzców musimy oglądać sceny, które nam to obrazują. To istotna zmiana perspektywy. Przypomnijmy - Radosław Rychcik zdobył Paszport Polityki w kategorii Teatr za spektakl "Dziady" Adama Mickiewicza, które wyreżyserował w Teatrze Nowym w Poznaniu. Bilety na spektakl można zakupić przez internet Kliknij TUTAJ
Dla czytelników portalu Tarnow.net.pl mamy kilka podwójnych zaproszeń na "Grażynę". Każdy, kto prześle na adres konkurs@tarnow.net.pl, swoje imię i nazwisko oraz nr tel. i adres e-mail weźmie udział w losowaniu wejściówek. W temacie wiadomości należy wpisać: "Grażyna"
Komentarze...