Wiadukt będzie zamknięty i przerobiony, czyli co w prasie piszczy
access_time 2015-06-24 09:47:04
Wysadzili bankomat, a drugi chcieli uprowadzić. 20-tonowy ciężar zmiażdżył operatora koparki. Nie oddamy naszego księdza! Atrakcja mało atrakcyjna - czyli o czym przeczytamy w bieżącym wydaniu Tygodnika TEMI oraz Gazety Krakowskiej.
W dzisiejszym numerze Gazety Krakowskiej można przeczytać m.in. o tym:
  • Dwaj włamywacze staną przed brzeskim sądem. Wysadzili bankomat, a drugi chcieli uprowadzić Nawet 15 lat więzienia grozi dwóm mężczyznom, którzy usiłowali okraść kilka bankomatów. Na swoim koncie mają też liczne włamania. - Jesteśmy na etapie ostatnich ustaleń - mówi prokurator Andrzej Leśniak, zastępca prokuratora rejonowego w Brzesku. 32-letni Wiesław R. z Gnojnika i rok starszy Jarosław N. z Tarnowa zostali zatrzymani po tym, gdy przy pomocy liny zamocowanej do samochodu chcieli wyrwać ze ściany jeden z bankomatów z Woli Dębińskiej.
  • 20-tonowy ciężar zmiażdżył operatora koparki Podczas usuwania starych szyn na torowisku w Sterkwocu, koparka przygniotła młodego pracownika firmy wykonującej remont. Do wypadku doszło w poniedziałek późnym wieczorem. Robotnicy pracujący na modernizowanej linii kolejowej Kraków-Rzeszów demontowali stare elementy torowiska. W pewnym momencie pracująca na miejscu koparka przewróciła się na bok. Jej operator wypadł z kabiny i został przygnieciony przez 20-tonową maszynę. W dzisiejszym numerze Tygodnika TEMI można przeczytać m.in. o tym:
  • Nie oddamy naszego księdza! W Niedomicach wrze. W rozmowach mieszkańców mieszają się fakty, domysły i plotki, a wszystko to podlane emocjami tyka niczym bomba zegarowa. Powód? Dla osób postronnych wydumany, dla miejscowych wart pospolitego ruszenia. Oto decyzją biskupa tarnowskiego, Andrzeja Jeża tutejszy wikary – ks. Mariusz Mucha, przeniesiony zostanie na inną placówkę. Parafianie zapowiadają, że nie oddadzą ks. Mariusza bez walki.
  • Atrakcja mało atrakcyjna Staw w Parku Strzeleckim z umieszczonym pośrodku mauzoleum generała Bema to miejsce ważne dla turystów i mieszkańców Tarnowa. Chętnie spacerują wokół stawu, dokarmiają pływające tu kaczki i łabędzie. Coraz częściej jednak, zamiast opowiadać o stawie jako atrakcji, zwracają uwagę na brudną i śmierdzącą wodę. Pracownicy magistratu jako winnych takiej sytuacji wskazują rozrastającą się roślinność i przybywające w nadmiernym tempie glony.
  • Wiadukt będzie zamknięty i przerobiony Wiadukt kolejowy nad ulicą Warsztatową w Tarnowie, który zyskał w ub. roku ogólnopolską sławę medialną, zostać ma ponownie zamknięty dla ruchu kołowego. Nie wiadomo jednak, kiedy ekipy budowlane przystąpią do kontynuowania przebudowy obiektu. Inwestor wciąż nie uzyskał stosownych pozwoleń i nie może dojść do porozumienia z właścicielami działek wokół wiaduktu. Nie ma więc pewności, że przebudowa zostanie w tym roku skończona, ale kolejarze zachowują spokój… Przejazd pod wiaduktem nad ul. Warsztatową ma zostać niedługo zamknięty i rozpoczną się prace nad przebudową. Kolej nie wie jednak, kiedy to nastąpi, nie wie, ile potrwa przebudowa, nie dowiedzieliśmy się też (nie wiedzą?), jakim sposobem uzyskają zwiększenie wysokości przejazdu o ponad 2,5 m. Więcej szczegółów w dzisiejszych numerach TEMI oraz Gazety Krakowskiej.
  • Komentarze...