Nawierzchnia Rynku do wymiany, czyli co w prasie piszczy
access_time 2015-07-08 10:26:45
Studnie wyschły na pieprz. Woda tylko z beczkowozu. Dostali pieniądze na remizy. Kolejka po zdrowie... Punkty zapalne w spółdzielni "Mościce" - czyli o czym przeczytamy w bieżącym wydaniu Tygodnika TEMI oraz Gazety Krakowskiej.
W dzisiejszym numerze Gazety Krakowskiej można przeczytać m.in. o tym:
  • Studnie wyschły na pieprz. Woda tylko z beczkowozu Pod Tarnowem znów wysłuchy studnie. Wszystko przez utrzymujące się od ponad tygodnia tropikalne temperatury i brak deszczu. - Jeszcze tydzień temu woda w studni zakrywała siedem kręgów. A teraz? proszę spojrzeć. Zostało jej jedynie trochę tylko w jednym. To za mało aby starczyło na wszystkie nasze potrzeby - mówi Kazimierz Bawoł, mieszkaniec Bistuszowej koło Ryglic. Niektórzy, aby przetrwać suszę zamawiają wodę z cystern, które wysyła m.in. spółka Dorzecze Białej z Tuchowa. To oznacza jednak spore wydatki. Doliczyć trzeba bowiem opłatę za transport - w tym przypadku 4 zł za każdy kilometr. Cena samej wody (7,16 zł za metr sześc.) jest wyższa od tej, która dostarczana jest za pośrednictwem wodociągów. W niektórych gminach różnica wynosi ponad 2 zł.
  • Dostali pieniądze na remizy 25 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z regionu tarnowskiego otrzymało właśnie dotację na remonty remiz strażackich. Wsparcie finansowe z Urzędu Marszałkowskiego otrzymały jednostki z powiatów: bocheńskiego, brzeskiego, dąbrowskiego i tarnowskiego. - Cieszę się, że aż tyle gmin znalazło się tym gronie. To efekt dobrej współpracy pomiędzy jednostkami samorządu terytorialnego, straż pożarna oraz województwa małopolskiego - mówi Stanisław Sorys, wicemarszałek województwa. W dzisiejszym numerze Tygodnika TEMI można przeczytać m.in. o tym:
  • Kolejka po zdrowie... Do ortodonty dostaniemy się we wrześni 2019 roku, do okulisty w styczniu 2017. Krócej bo 234 dni czekać musimy, by dostać się do endokrynologa, 155 dni do chirurga naczyniowego i 70 do alergologa. Ponad 1030 dni czekamy na zabieg usunięcia zaćmy, 990 dni na wymianę stawu kolanowego i 130 dni do badania rezonansem magnetycznym. Dlaczego wciąż rosną kolejki pacjentów czekających na badania, zabiegi i wizyty u specjalistów?
  • Nawierzchnia Rynku do wymiany Spękana nawierzchnia tarnowskiego Rynku chluby miastu nie przynosi. Fatalny stan płyt zagraża też bezpieczeństwu przechodniów i tarnowianie już od kilku lat dopominają się o naprawę najważniejszego placu w mieście. Na razie będą musieli zadowolić się przymiarkami do remontu – na zlecenie magistratu opracowana zostanie dokumentacja projektowa remontu płyty. Miasto zapłaci ponad 80 tys. zł za przygotowanie projektu modernizacji płyty głównej.
  • Punkty zapalne w spółdzielni "Mościce" W Spółdzielni Mieszkaniowej „Mościce” w Tarnowie trwa bunt. Buntują się niektóre grupy mieszkańców niezadowolonych z działań prezesa. Spór ma niejednorodny charakter – do tego stopnia, że bez wgłębienia się w szczegóły czasem trudno zrozumieć o co w nim chodzi. W jednym z monitów mieszkańcy piszą, że spółdzielnia generalnie zaniedbuje ocieplanie bloków, w drugim inni – z innego bloku – burzą się na wieść, że ich budynek ma zostać ocieplony… Każdy patrzy na problem ze swego punktu widzenia, a na prezesa spółdzielni spadają gromy z różnych stron. Z bloku przy ul. Reymonta 42 płynie jednoznaczny zarzut, że SM „Mościce” nie chce termomodernizacji budynków. Już w 2007 roku ponad 80 proc. mieszkańców bloku wyraziło zgodę na kompleksowe ocieplenie w oparciu o 10‑letni kredyt. Nic z tego nie wyszło. Więcej szczegółów w dzisiejszych numerach TEMI oraz Gazety Krakowskiej.
  • Komentarze...