Najważniejsze zawody wspinaczkowe tego sezonu z udziałem tarnowian
access_time 2015-07-10 08:10:22
Reprezentacja Polski jest już w drodze do francuskiego kurortu u podnóża Mont Blanc, słynnego Chamonix. To właśnie tu w najbliższy weekend spotkają się najlepsi wspinacze Starego Kontynentu podczas tegorocznych mistrzostw Europy. Transmisja z zawodów będzie dostępna w internecie.
Polska tradycyjnie wystawi liczną i bardzo silną reprezentację, drużynę ze sporymi szansami na walkę o pozycje medalowe. Właśnie w Chamonix, dwa lata temu Aleksandra Rudzińska (Pol-Inowex Skarpa Lublin) i Marcin Dzieński (KU AZS PWSZ Tarnów, Grupa Azoty), wywalczyli tytuły wicemistrzów Europy. Na zawodach nie zabraknie również wicemistrzyni świata Klaudii Buczek (KU AZS PWSZ Tarnów, Grupa Azoty) oraz świeżo upieczonej Mistrzyni Europy Juniorów Patrycji Chudziak z Pol-Inowex Skarpa Lublin. W zawodach zobaczymy również, klasyfikowanych w tym sezonie w pierwszej dziesiątce najlepszych zawodników świata Monikę Prokopiuk (Pol-Inowex Skarpa Lublin) i Jędrzeja Komosińskiego(KU AZS PWSZ Tarnów, RAB). Swój debiut w zawodach tej rangi, dzięki programowi Grupa Azoty Start odnotują młodzi zawodnicy reprezentujący barwy MKS Tarnovia Michał Lewicki i Marek Wójcik. W imprezie wystartują również Rafał Hałasa z Pol-Inowex Skarpa Lublin i Anna Brożek z KU AZS PWSZ Tarnów. W konkurencji wspinaczki prowadzenie zobaczymy także Katarzynę Ekwińską z KW Toruń. Edyta Ropek, zaliczy w Chamonix szesnasty w karierze występ w imprezie rangi mistrzowskiej. W ciągu ostatnich piętnastu lat tarnowianka wywalczyła dwa złote medale, jedno srebro i jeden brąz, trzy razy zajmowała czwarte miejsce, trzy razy była piąta, raz siódma i dziewiąta, dwa razy zajmowała dziesiątą lokatę, a starty w zawodach tej rangi rozpoczęła od zajęcia trzynastego miejsca podczas mistrzostw Europy 2000 w Monachium. - Po dwóch latach ciężkiej pracy, po operacji przeszczepu więzadła krzyżowego w kolanie, dzięki pomocy mojego trenera Marcina Nowaka jestem bardzo dobrze przygotowana do tych zawodów . Do startu w Chamonix podchodzę ze spokojem - powiedziała przed zawodami mistrzyni Europy. Rywalizacja zawodników w konkurencji wspinaczki na czas odbędzie się w najbliższą sobotę jedenastego lipca. Zapraszamy do oglądania relacji LIVE z rundy finałowej, która odbędzie się o godzinie 21:30 na kanale: www.ifsc-climbing.org. Program zawodów
  • Sobota, 11 lipca 14.00-15.00 - oficjalny trening zawodników 15.00-16.00 - runda eliminacyjna 21.30-22.30 - runda finałowa 22.30 - ceremonia dekoracji.
  • Komentarze...