Roman coraz mniej rozsądny, czyli co w prasie piszczy
access_time 2015-03-20 10:43:15
Ojciec został sam z dziewięciorgiem dzieci. 100 ton jabłek i marchwi trafiło za darmo do mieszkańców gminy Tarnów. Karpacki Wyścig Kurierów ruszy 28 kwietnia z Tarnowa. Proces Ścigały nabiera rumieńców. Mieszkania komunalne już gotowe - czyli o czym przeczytamy w bieżącym wydaniu Tygodnika Miasto i Ludzie oraz Gazety Krakowskiej.
W dzisiejszym numerze Gazety Krakowskiej można przeczytać m.in. o tym:
  • Łysa Góra. Ojciec został sam z dziewięciorgiem dzieci Miała opuścić szpital. Zamiast niej w drzwiach stanął pracownik GOPS. - Wasza mama nie żyje - oznajmił. Panią Wiolettę najmłodszym dzieciom w domu stara się jak może zastąpić córka, 22-letnia Angelika. - Gdy mój najmłodszy braciszek, Pawełek, pyta, kiedy przyjdzie mama, aż ściska mnie w gardle. On ma tylko cztery latka, jak mam mu powiedzieć, że już nigdy jej nie zobaczy? - mówi drżącym głosem 22-letnia Angelika Kłusek z Łysej Góry. - Nieraz budzi się w nocy z płaczem i ją woła. Przytulam go, głaszczę, a łzy same płyną mi po policzkach. Gdy pani Wiola wybierała się do szpitala na zabieg usunięcia żylaków, martwiła się, czy mąż poradzi sobie z dziećmi pod jej nieobecność. Przez myśl jej pewnie nie przeszło, że to ostatnie ich wspólne chwile. Najpewniej zrobił się zakrzep. Organizm opanowała też sepsa. Zakażenia krwi nie udało się zwalczyć, choć 40-letnia kobieta do samego końca dzielnie walczyła o życie.
  • 100 ton jabłek i marchwi trafiło za darmo do mieszkańców gminy Tarnów Rosyjskie embargo na owoce z krajów Unii Europejskiej co prawda odbiło się na naszych sadownikach, ale wszyło za to na zdrowie mieszkańcom gminy Tarnów. W sumie za darmo rozdano chętnym 100 ton jabłek i marchwi. W środę, z akcji korzystali m.in. mieszkańcy Koszyc. Wystarczyło odstać swoje w kolejce. Jednak jak przyznają sami mieszkańcy, opłaciło się.
  • Karpacki Wyścig Kurierów ruszy 28 kwietnia z Tarnowa Wyścig Kurierów rozpocznie się 28 kwietnia od prologu rozgrywanego na ulicach Tarnowa. Dzień później kolarze wyruszą na trasę wspomnianego etapu Tarnów-Ciężkowice (121 km). 30 kwietnia walczyć będą na etapie Zapora Nidzica - Jabłonka (129 km). Czterdzieści lat historii, trasy wiodące przez cztery kraje, 40 ekip i blisko 400 uczestników - te dane charakteryzują organizowany po raz siódmy, po reaktywacji kolarski Karpacki Wyścig Kurierów. Tradycyjnie w Tarnowie odbyła się pierwsza z kilku planowych przed startem prezentacji wyścigu. Pokazano trasę, listę startową, zaprezentowano też koszulki, o które walczyć będą kolarze.
  • Tarnowianka zdobyła Koronę Maratonów Joanna Marszalska-Tabiś biega zaledwie od pięciu lat, ale zwiedziła już wszystkie kontynenty i została pierwszą Polką, która zdobyła Koronę Maratonów! Upał w Bangkoku był nieprawdopodobny. Nawet nie ruszając się, człowiek oblewał się momentalnie potem. A tu przebiec trzeba było 42 kilometry i 195 metrów. Joanna Marszalska-Tabiś dała radę. - Na ósmym kilometrze myślałam, że zejdę z trasy, ale przetrzymałam kryzys - mówi pierwsza Polka, która trasę maratonu pokonała na wszystkich siedmiu kontynentach. Na co dzień jest fizjoterapeutką i terapeutą integracji sensorycznej w Szkole Podstawowej Integracyjnej nr 11 w Tarnowie. Zajmuje się niepełnosprawnymi dziećmi. Za to po pracy zamienia się w sportowca. Biega pięć razy w tygodniu, żeby utrzymać formę, a organizm nie odwykł od wysiłku. W dzisiejszym numerze Tygodnika Miasto i Ludzie można przeczytać m.in. o tym:
  • Roman coraz mniej rozsądny Pierwsze wystąpienie w którym Ciepiela zaprezentował swój program dla Tarnowa przed radnymi, sprawiło, że miasto czeka prawdziwa rewolucja, a dwa lata marazmu odejdą w niepamięć. Trudno jednak oprzeć się wrażeniu, że atmosfera nadchodzących zmian już nie unosi się w gmachu przy Mickiewicza. Prezydencką inicjatywę szybkiego powołania nowego wydziału ostudzili szybko radni opozycyjni, wskazując, że projekt uchwały, jest mówiąc delikatnie - niedoskonały. Wprowadzone poprawki pozwoliły go ledwo przepchnąć. Najbardziej jednak zapadła w pamięci decyzja Ciepieli o powołaniu Rajskiego na pełnomocnika. Trudno nazwać ją rozsądną. Zresztą słabość polityki personalnej w ogóle, to kolejny powód do krytyki. Wianuszek doradców i pełnomocników, rodowodem z Platformy Obywatelskiej, kole w oczy.
  • Proces Ścigały nabiera rumieńców Trzecia rozprawa wprowadziła na salę sądową prawdziwe emocje. Swoje wyjaśnienia skończył już składać Ryszard Ścigała, a prokurator rozpoczął swoje przesłuchanie. Gwoździem do trumny byłego prezydenta miał być pokaz filmu z konfrontacji, na której spotkali się Bogdan G. oraz Ryszard Ścigała. Były prezes żużlowej spółki podtrzymał na niej swoje zeznania dotyczące tego, że dwukrotnie był "listonoszem", który dostarczył Ścigale łapówkę od firmy Strabag. Do konfrontacji jednak nie doszło, ponieważ prezydent stwierdził, że nie będzie odpowiadał na żadne pytania i opuścił pokój przesłuchań.
  • Mieszkania komunalne już gotowe Ponad 30 lokali mieszkalnych już czeka na swoich lokatorów. W nowopowstałym budynku przy ulicy Konnej w Tarnowie dobiegają końca prace remontowe mieszkań komunalnych. Planowane oddanie do użytku przewidziane zostało na maj. Drugi budynek z 58 mieszkaniami socjalnymi przy ulicy Spytki z Melsztyna, przyjmie pierwszych lokatorów jesienią. Więcej szczegółów w dzisiejszych numerach Tygodnika Miasto i Ludzie oraz Gazety Krakowskiej.
  • Komentarze...