Gangsterskie metody w tarnowskim magistracie, czyli co w prasie piszczy
access_time 2015-03-27 11:16:01
Demaskujemy prawdziwe oblicze władzy. Ile znaczy w urzędzie "człowiek z ulicy"? Zabili kierowcę bryłą lodu na autostradzie. Na dworcu nie ma kasy, są trumny. Gangsterskie metody w tarnowskim magistracie - kolejne zeznania w sprawie Ścigały. Bomba wysadziła komendanta ze stołka, czyli dalszy ciąg niezrozumiałych decyzji Ciepieli. U szczypiornistów czas na przełamanie - czyli o czym przeczytamy w bieżącym wydaniu Tygodnika Miasto i Ludzie oraz Gazety Krakowskiej.
W dzisiejszym numerze Gazety Krakowskiej można przeczytać m.in. o tym:
  • Demaskujemy prawdziwe oblicze władzy. Ile znaczy w urzędzie "człowiek z ulicy"? Reporterzy Gazety Krakowskiej wcielili się w rolę pary, która spodziewa się dziecka, ale nie ma mieszkania. Pod tą przykrywką wybrali się do prezydenta Tarnowa oraz wójtów gminy Tarnów i Skrzyszów. To jak ich przyjęto, nagrali ukrytą kamerą. W takiej sytuacji może znaleźć się każdy młody człowiek. Radość na wieść o zbliżających się narodzinach dziecka, a jednocześnie trwoga o to, gdzie podziać się z rodziną.Reporterzy postanowiliśmy sprawdzić, jakie mają szanse na przyznanie mieszkania komunalnego w mieście i gminach oraz jak urzędnicy traktują tzw. człowieka z ulicy, który przychodzi do nich ze swoimi zmartwieniami.
  • Zabili kierowcę bryłą lodu na autostradzie Sąd po raz trzeci skazał nastolatków, którzy zabili kierowcę ciężarówki na autostradzie. Kiedy lód roztrzaskał szybę, jeden z nich triumfalnie krzyknął: "Jest, k...wa, trafiłem". "Masz chu... nieszczęście, że jedziesz" - miał powiedzieć jeden z trzech nastolatków w momencie zrzucania blisko 30-kilogramowej bryły lodu na przejeżdżającą autostradą z Krakowa do Tarnowa ciężarówkę. Zmarzlina przebiła kabinę pojazdu i śmiertelnie raniła 46-letniego kierowcę. Sąd Okręgowy w Tarnowie nie miał wątpliwości, że trzej oskarżeni o spowodowanie śmierci mężczyzny świadomie celowali w pojazd i dlatego skazał ich wczoraj za zabójstwo. Grzegorz Staśko spędzić ma za kratkami osiem lat, natomiast jego dwaj młodsi koledzy: Artur Mizera i Bartłomiej Hebda, usłyszeli wyroki po siedem lat więzienia. Gdy w 2013 r. doszło do tragedii, pierwszy miał 17, natomiast dwaj pozostali po 16 lat.
  • Na dworcu nie ma kasy, są trumny PKP zamknęła właśnie ostatni dworzec przy trasie kolejowej z Tarnowa na południe powiatu - w Pleśnej-Łowczówku. Podróżni nie kupią tu już biletu do pociągu i nie skorzystają z poczekalni, bo kolei nie opłaca się utrzymywać budynek. Wszystko wskazuje na to, że dworzec w Pleśnej, podobnie jak to stało się już w Tuchowie, zostanie przeznaczony pod wynajem. Tam w pomieszczeniach byłej poczekalni prężnie działa od roku... zakład pogrzebowy. W dzisiejszym numerze Tygodnika Miasto i Ludzie można przeczytać m.in. o tym:
  • Gangsterskie metody w tarnowskim magistracie - kolejne zeznania w sprawie Ścigały Na kolejnej rozprawie w związki z aferą łapówkarską głos zabrali inni oskarżeni. Swoje zeznania złożyli Jacek Kułaga oraz były dyrektor TZDM - Zdzisław M. "Skręcimy panu kark" - to jedno ze zdań, jakie padło na sali sądowej w Brzesku. Tak miał zwrócić się do Jacka Kułagi, ówczesnego dyrektora Centrum Usług Ogólnomiejskich, zastępca prezydenta - Henryk Słomka-Narożański. Była to reakcja na odmowę dyrektora wykonania zlecenia prac naprawczych przy ulicy Krakowskiej. Kułaga twierdzi, że nie chciał się zgodzić, ponieważ jego zdaniem powinna to robić firma, która "spaprała tę robotę".
  • Bomba wysadziła komendanta ze stołka, czyli dalszy ciąg niezrozumiałych decyzji Ciepieli Po siedmiu latach na stanowisku komendanta straży miejskiej, Tadeusz Pawlik, poprosił o przeniesienie do tarnowskiego magistratu. Prezydent szuka nowego komendanta, a komendant SM w Bochni sam ogłasza się nowym szefem tarnowskich służb.
  • U szczypiornistów czas na przełamanie W 21. kolejce spotkań pierwszej ligi piłki ręcznej mężczyzn, swojego dorobku nie poprawił zespół SPR Tarnów, którzy przegrał 24-34 wyjazdowe spotkanie z Olimpem Grodków. Po trzeciej z rzędu porażce, podopieczni trenera Marcina Bożka będą mieli okazję przełamać złą passę w najbliższą sobotę we własnej hali, w starciu z ŚKPR Świdnica. Więcej szczegółów w dzisiejszych numerach Tygodnika Miasto i Ludzie oraz Gazety Krakowskiej.
  • Komentarze...