Pospadali z ław w Sejmie, a jednak wylądują miękko, czyli co w prasie piszczy
access_time 2015-10-28 09:50:37
Teramlica doczeka się wkrótce własnego stadionu. Targowanie bez opłaty? Pod wiaduktem tylko rowerem lub pieszo - czyli o czym przeczytamy w bieżącym wydaniu Tygodnika TEMI oraz Gazety Krakowskiej.
W dzisiejszym numerze Gazety Krakowskiej można przeczytać m.in. o tym:
  • Pospadali z ław w Sejmie, a jednak wylądują miękko Czworo naszych posłów żegna się z Wiejską. Dostaną odprawy, pracę już mają. Miejsca w Sejmie zabrakło w niedzielę dla Józefa Rojka, który startował z listy PiS. Parlamentarzysta z wieloletnim stażem nie musi się jednak martwić o pracę. Wygląda na to, że poselską ławę zamieni na wygodny fotel doradcy wiceprezesa Grupy Azoty. Był już nim, kiedy w 2007 r. zostawał posłem po raz drugi i od tamtej pory jest przez Azoty urlopowany. To pokazuje, że byli już posłowie głodem nie będą przymierać. Elżbieta Achinger (PO) już wie, że będzie pełnomocnikiem ds. jakości w prywatnej firmie. Z kolei Robert Wardzała (PO) skoncentruje się na własnym biznesie, poza tym komentował będzie mecze żużlowe w płatnej telewizji. Andrzej Sztorc (PSL) chce mocniej zająć się swoim gospodarstwem rolnym. Na osłodę wszyscy czworo dostaną po 30 tys. zł odprawy, ale brakowało im będzie darmowych podróży po Polsce koleją, autobusami i samolotami oraz immunitetu.
  • Teramlica doczeka się wkrótce własnego stadionu Debiut rozgrywek ekstraklasy w wiosce pod Tarnowem zbliża się wielkimi krokami. Właściciele Teramliki Bruk-Betu Nieciecza od niemal pół roku przebudowują stadion na wymogi licencyjne. Stary rozebrano praktycznie w całości, by stawić go od podstaw. Wszystko jest tu nowe od podgrzewanej płyty boiska, po trybuny. Na razie "Słoniki" w roli gospodarza grają w Mielcu. Kierownictwo klubu przyznaje, że obiekt w Niecieczy powinien być gotowy w Listopadzie. W dzisiejszym numerze Tygodnika TEMI można przeczytać m.in. o tym:
  • Targowanie bez opłaty? Niebawem zniesiona zostanie opłata na targowiskach w niektórych miastach. To ukłon w stronę sprzedawców, a chodzi o to, aby targowiska nie znikały z miejskiego krajobrazu. Czy Tarnów dołączy do miast, które w ten sposób zamierzają wesprzeć lokalny handel?
  • Pod wiaduktem tylko rowerem lub pieszo Siedemdziesięcioro tarnowian podpisało petycję do prezydenta miasta w sprawie wiaduktu kolejowego nad ul. Środkową w Tarnowie. Po jego remoncie zostanie zamknięty przejazd dla samochodów. Tarnowianie alarmują, że będą odcięci, bo chcąc wyjechać do centrum miasta, muszą kierować się w stronę odległego ronda przy ul. Lwowskiej, a gdy wyleje pobliski potok Małochlebówka – nie wyjadą nigdzie. Więcej szczegółów w dzisiejszych numerach TEMI oraz Gazety Krakowskiej.
  • Komentarze...