Rysując pobili rekord Guinnessa, czyli co w prasie piszczy
access_time 2015-10-30 10:49:09
Czy Mateusz zginął przez przypadek? Tarnowskie cmentarze. W Tarnowcu mieli serce dla zwierzaków, czyli o czym przeczytamy w bieżącym wydaniu Tygodnika Miasto i Ludzie oraz Gazety Tarnowskiej.
W dzisiejszym numerze Gazety Tarnowskiej można przeczytać m.in. o tym
  • Czy Mateusz zginął przez przypadek? W dniu Wszystkich Świętych minie dokładnie pół roku od śmierci Mateusz Motaka bólu bliskich po jego stracie długo nic nie ukoi. Bo ich zdaniem śmiertelny wypadek, którego ofiara padł 24-latek, nie był efektem jedynie tragicznego zbiegu okoliczności.
  • Rysując pobili rekord Guinnessa Dębiczanie ustanowili rekord Guinnessa w ilości prac narysowanych tradycyjną kredą na chodnikach. Wykonali ich w sumie 647. W bicie rekordu Guinnessa łączyło się w sumie ponad 700 uczniów wszystkich dębickich szkół podstawowych, gimnazjum i ponad gimnazjalnych. W dzisiejszym numerze Tygodnika Miasto i Ludzie można przeczytać m.in. o tym:
  • Tarnowskie cmentarze Tarnowskie cmentarze w Mościcach, Krzyżu i Stary Cmentarz nie dysponują nowymi miejscami spoczynku, jedynie tymi z odzysku. Ostatnio udało się na cmentarzu w Mościcach przeprowadzić akcję odzyskania sześćdziesięciu miejsc po grobach którymi nikt się nie opiekował i nie uiszczał opłaty. Zgodnie z zobowiązującym prawem mogą być one powtórne wykorzystane przy zachowaniu szczególnej procedury z uwagi na delikatny charakter spraw.
  • W Tarnowcu mieli serce dla zwierzaków najmłodsi uczniowie z klasy drugiej i trzeciej Zespołu Szkół Publicznych z Tarnowca wraz z wychowawczyniami Violettą Musiał i Beata Drwal zainicjowali akcję charytatywną "pełna miska - przemów ludzkim gestem". Przedsięwzięcie zostało zorganizowane w październiku, bo jest to Międzynarodowy Miesiąc Dobroci dla Zwierząt. Miało ono na celu zebranie karmy oraz środków pieniężnych na leczenie zwierząt. Więcej szczegółów w dzisiejszych numerach Tygodnika Miasto i Ludzie oraz Gazety Krakowskiej.
  • Komentarze...