Nagrody Tertila trafiły do autorów najlepszych prac o Tarnowie
access_time 2015-11-03 08:47:23
Rozdano nagrody laureatom i wyróżnionym w IX edycji konkursu o „Nagrodę im. Tadeusza Tertila”. Dziś, 30 października, w tarnowskim Ratuszu odbyła się uroczysta sesja Rady Miejskiej w Tarnowie i Rady Powiatu Tarnowskiego poświęcona osobie wybitnego tarnowskiego burmistrza.
Nagrodzeni odebrali statuetki i dyplomy z rąk prezydenta Romana Ciepieli, starosty Romana Łucarza, przewodniczącego Rady Miejskiej w Tarnowie Kazimierza Koprowskiego i przewodniczącego Rady Powiatu Tarnowskiego Pawła Smolenia.
  • Nagrodę im. Tadeusza Tertila” w kategorii najlepsza praca magisterska z obszaru nauk humanistycznych i społecznych otrzymała Anna Poręba, absolwentka Małopolskiej Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Tarnowie za pracę „Kompetencje medialne cyfrowych tubylców”.
  • W kategorii najlepsza praca magisterska z obszaru nauk technicznych i przyrodniczych zwyciężyła rozprawa Katarzyny Olesińskiej, absolwentki Uniwersytetu Przyrodniczego Lublinie „Wykorzystanie testu kiełkowania i wczesnego wzrostu roślin do oceny wpływu biowęgla na jakość wybranych gleb w gminie Skrzyszów”.
  • Magdalena Kosiba, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie, otrzymała Nagrodę im. Tadeusza Tertila w kategorii najlepsza praca licencjacka za pracę „Analiza fizykochemiczna kwiatów i owoców tarniny – krzewu, od którego pochodzi nazwa miasta Tarnowa”. Kapituła konkursu przyznała również cztery wyróżnienia za prace magisterskie. Otrzymały je:
  • Agata Kaim-Cieśla, absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, za pracę „Funkcjonowanie instytucji Kultury w kontekście uczestnictwa w kulturze społeczności lokalnej. Przykład Centrum Sztuki Mościce”;
  • Mariola Kucharzyk, absolwentka Małopolskiej Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Tarnowie, za pracę pt. „Stres w miejscu pracy oraz jego wpływ na motywację w pracy”;
  • Kinga Truty, absolwentka Akademii Górniczo-Hutniczej, za pracę „Kreowanie nowego obszaru turystycznego w Małopolsce w oparciu o turystykę leczniczo-spirytualną”;
  • Natalia Banaś, absolwentka Politechniki Świętokrzyskiej, za pracę „Projekt portu lotniczego w Tarnowie”. Na tegoroczną edycję konkursu o „Nagrodę im. Tadeusza Tertila” wpłynęło 15 prac, w tym 12 magisterskich i trzy licencjackie. Studenci, którzy zgłosili prace reprezentowali: Uniwersytet Jagiellońsi, Uniwersytet Pedagogiczny, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, Uniwersytet Papieski, Uniwersytet Rolniczy, Politechnikę Świętokrzyską, Akademię Górniczo-Hutniczej, Małopolską Wyższą Szkołę Ekonomiczną w Tarnowie i Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie. Pula nagród wyniosła 14 tys. zł.
  • Komentarze...