Czy w piątek, 1 maja można jeść mięso? Biskup zdecydował
access_time 2026-04-28 08:54:00
Biskup tarnowski Andrzej Jeż udzielił wiernym dyspensy od obowiązku powstrzymania się od spożywania mięsa w piątek, 1 maja. Decyzja została podjęta ze względu na charakter święta, sprzyjający rodzinnym spotkaniom, wypoczynkowi oraz budowaniu więzi międzyludzkich.
Bp Andrzej Jeż wydał dekret o udzieleniu dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 1 maja. Dyspensa obejmuje wszystkich wiernych diecezji tarnowskiej, a także osoby przebywające tego dnia na jej terenie.
Jak wskazano w komunikacie, decyzja została podjęta z uwagi na "dobro duchowe wiernych" oraz "rodzinny charakter spotkań w pierwsze dni maja".
Jednocześnie hierarcha przypomniał, że osoby korzystające z dyspensy są zobowiązane do ofiarowania w tym dniu dowolnej modlitwy w intencji pokoju na świecie lub do spełnienia konkretnego uczynku miłosierdzia.
A. Cichy / fot. archiwum, Pixabay
Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821