Trzecie zwycięstwo szczypiornistów Pałacu
access_time 2024-10-13 22:50:00
W trzeciej kolejce spotkań o mistrzostwo II ligi piłki ręcznej mężczyzn drużyna Emes Security MKS Pałac Młodzieży Tarnów zmierzyła się w niedzielę w hali sportowej Akademii Tarnowskiej z zespołem SMS ZPRP III Kielce.

W początkowych minutach spotkania zespoły grały bramka za bramkę. Gospodarze delikatnie przeważali, świetnie między słupkami spisywał się Patryk Rolewicz i szczypiorniści Pałacu zaczęli odskakiwać rywalom. Po kwadransie gry prowadzili 9:6. Kielczanie próbowali odrabiać straty, zbliżyli się do tarnowian (9:8), ale od tego momentu gospodarze dyktowali warunki gry, powiększając systematycznie swoją przewagę. Pierwsza połowa spotkania zakończyła się wynikiem 18:14.

Drugą część meczu lepiej rozpoczęli goście. Szybko zniwelowali przewagę gospodarzy, doprowadzając do remisu 19:19. W kolejnych minutach tarnowianom udało się odskoczyć na cztery trafienia (26:22), ale potem nastąpił przestój. Skuteczni w obronie goście wyprowadzali szybkie kontrataki zakończone bramką i zdołali doprowadzić do remisu 27:27. Do bramki gości trafili Sanek i Chudyka i Pałac znów prowadził dwoma trafieniami. Na dwie minuty przed końcem spotkania na tablicy ponownie widniał remis 29:29 i zapowiadała się bardzo nerwowa końcówka. Goście popełnili jednak dwa proste błędy, bramki dorzucili Chudyka i Śmieszek i podopieczni trenerów Tomasza Ciapały i Marcina Janasa cieszyli się z kolejnego, trzeciego zwycięstwa w tym sezonie.

Tarnowian zobaczymy już za tydzień, w sobotę o godzinie 17 w hali Akademii Tarnowskiej, a ich rywalami będzie zespół MKS WIRy Siódemka Mysłowice.

Emes Security MKS Pałac Młodzieży Tarnów - SMS ZPRP III Kielce 31:29 (18:14)

Pałac: Chudyka Dawid 5, Sanek Konrad 4, Batko Bartosz 4, Golec Kacper 3, Grech Maciej 3, Wzorek Jakub 3, Tuman Kacper 2, Rolewicz Patryk 2, Gwóźdź Maciej 1, Niemiec Michał 1, Śmieszek Mateusz 1, Kanarek Kuba 1, Solarz Jakub 1, Pal Maciej , Stono Tomasz

Kielce: Ciszewski Przemysław 6, Wiśniewski Artur 4, Malec Wiktor 4, Adamczyk Piotr 3, Moryto Jakub 3, Kalata Jakub 3, Cieśla Michał 3, Sobczyk Bartosz 2, Steczek Mikołaj 1, Wrona Michał, Taiwo Timothy, Zemła Wojciech, Sławiński Aleksander.