Warszawianie lepsi od siatkarzy Barkomu
access_time 2024-10-13 10:51:00
W sobotę ekipa Barkomu Każany Lwów podejmowała w Arenie Jaskółce Tarnów drużynę PGE Projekt Warszawa. Zdecydowanym faworytem tego spotkania byli siatkarze ze stolicy. Podopieczni Piotra Grabana zajmowali przed tym meczem drugie miejsce w ligowej tabeli. Siatkarze Barkomu przegrali do tej pory pięć spotkań, wygrywając zaledwie cztery sety i tym samym zamykają ligową tabelę.

W pierwszym secie siatkarze Barkomu zaskoczyli gości bardzo dobrą i skuteczną grą. Gospodarze szybko uzyskali wyraźną przewagę (10:6), którą jeszcze powiększyli (16:11). Goście zniwelowali straty do dwóch punktów jednak końcówka seta należała do lwowian, którzy pewnie zwyciężyli 25:18 i objęli prowadzenie 1:0.

W kolejnych partiach zdecydowanie lepiej prezentowali się przyjezdni. Kontrolowali przebieg gry, utrzymywali bezpieczny dystans i nie pozwolili sobie już na żadne słabości. Ostatecznie podopieczni trenera Piotra Grabana wygrywając kolejne trzy partie pokonali siatkarzy Barkomu Każany Lwów 3:1.

MVP: Linus Weber

Barkom Każany Lwów – PGE Projekt Warszawa 1:3 (25:18, 18:25, 20:25, 18:25)

Barkom: Kowalow (10), Fasteland (9), Tammearu (7), Szczurow (9), Tupczij (21), Petrovs (2), Pampuszko (libero) oraz Pope (2), Valimaa, Rogożyn (1), Cmokało (2)

Projekt: Kochanowski (9), Firlej, Brand (11), Wrona (2), Szalpuk (16), Weber (21), Wojtaszek (libero) oraz Bołądź, Semeniuk (9), Borkowski, Kozłowski.