Inauguracja sezonu siatkarskiej Plusligi w tarnowskiej Arenie Jaskółce. Mistrzowie Polski zwyciężają z Barkomem
access_time 2024-09-15 12:11:00
Barkom Każany Lwów to ukraiński klub sportowy, który rozpoczyna trzeci sezon w PlusLidze. W pierwszym zespół występował w Krakowie, w drugim w Wieluniu, a teraz przeniósł się do Tarnowa, gdzie korzysta z gościnności Areny Jaskółka. W debiucie zajął 13. miejsce, a drugi sezon zakończył na 12. pozycji w końcowej klasyfikacji.

W pierwszym spotkaniu rozegranym w sobotę o godzinie 20.30 zespół Barkomu podejmował w Arenie Jaskółce Tarnów czterokrotnego mistrza Polski - Jastrzębski Węgiel. W wypełnionej po brzegi hali tarnowscy kibice mogli zobaczyć całą plejadę siatkarskich gwiazd m.in. mistrzów olimpijskich Benjamina Toniutti i Timothee Carle, czy wicemistrzów olimpijskich Tomasza Fornala, Łukasza Kaczmarka i Norberta Huberta. W zespole Barkomu wystąpili m.in. czołowi reprezentanci Ukrainy: Vasyl Tupchii czy Ilia Kovalov.

Dwa pierwsze sety należały do siatkarzy Jastrzębskiego Węgla, którzy pewnie pokonali gospodarzy 17:25 i 14:25. Goście rozluźnili się w trzeciej partii co skrzętnie wykorzystali siatkarze Barkomu wygrywając seta 25:23. W czwartej, a zarazem ostatniej odsłonie aktualni mistrzowie naszego kraju ponownie wrócili na wyżyny swoich umiejętności i wygrywając 21:25 przypieczętowali zwycięstwo w całym spotkaniu 3:1.

W następnej kolejce, w środę, 18 września o godzinie 20.30 w Arenie Jaskółka Tarnów lwowianie rozegrają mecz z Asseco Resovią Rzeszów.

MVP: Tomasz Fornal

Barkom Każany Lwów – Jastrzębski Węgiel 1:3 (17:25, 14:25, 25:23, 21:25)

Składy zespołów:

Barkom: Kowalow (11), Fasteland (6), Tammearu (10), Tupczij (21), Szczurow (5), Petrovs (1), Pampuszko (libero) oraz Pope (1), Szewczenko, Valimaa, Rohożyn (2) i Cmokało

JW: Kaczmarek (16), Toniutti (3), Carle (12), Brehme (8), Fornal (23), Huber (11), Popiwczak (libero) oraz Żakieta (1), Finoli, Kufka i Zaleszczyk