Dostawczakiem przewoził wielką kontrabandę. Policjanci przejęli ponad milion sztuk papierosów
access_time 2024-05-27 12:01:00
Tarnowscy policjanci zabezpieczyli ponad milion sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Uszczuplenia celno-skarbowe zostały oszacowane na kwotę ponad 1 mln 370 tys. zł.

W ubiegłym tygodniu mundurowi zatrzymali w powiecie tarnowskim kierowcę dostawczego volkswagena, który w przestrzeni ładunkowej posiadał sporą ilość papierosów bez polskich znaków akcyzy. Dalsza podróż była już niemożliwa. Dostawczak trafił na parking strzeżony a mężczyzna do komendy.

- Kartony, pudełka i paczki papierosów przeliczono. 39-latek z Podkarpacia przewoził łącznie 1.021.580,00 sztuk papierosów, co daje ponad 51 tysięcy paczek wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Urząd Celno-Skarbowy wyliczył straty w podatku akcyzowym na kwotę 1.372.381,00 złotych - przekazał asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

Mężczyzna przyznał się do winy i dobrowolnie poddał się karze. Postępowanie prowadzi Wydział do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Tarnowie. 39-latek będzie odpowiadał przed tarnowskim sądem z wolnej stopy. Papierosy zostaną zniszczone.

ac / fot. KMP w Tarnowie

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821