Mieli przy sobie maczety, butle z gazem pieprzowym i pistolety. Tak uzbrojeni weszli do galerii handlowej w Tarnowie
access_time 2024-04-23 15:16:00
W ręce policji wpadli nastoletni pseudokibice jednej z tarnowskich drużyn piłkarskich, którzy mieli przy sobie maczety, broń gazową na metalowe śruty oraz spore butle z gazem pieprzowym. To już kolejny taki przypadek w ostatnich miesiącach.

- Jednym z zadań policjantów z Wydziału Sztab Policji Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie jest rozpoznanie środowiska pseudokibiców tarnowskich drużyn piłkarskich. Jeden z patroli niemundurowych zauważył taką grupę młodych chłopców w rejonie Galerii Tarnovia w Tarnowie przy ul. Krakowskiej. Gdy młodzi ludzie weszli do środka galerii policjanci ich wylegitymowali. Okazało się, że jest to grupa w wieku od 16 do 19 lat, utożsamiająca się mocno z jedną z tarnowskich drużyn piłkarskich - informuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Funkcjonariusze zabezpieczyli przy nich m.in. maczety, gaz pieprzowy, a także broń krótką, gazową na metalowe kule. Młodociani kibole tłumaczyli policjantom, że sprzęt ten jest im potrzebny do obrony przed kibicami drużyny przeciwnej. Nastolatkowie dobrowolnie wydali policji wszystkie niebezpieczne przedmioty, po czym zostali przewiezieni do Komisariatu Policji Tarnów-Centrum.

- Zatrzymane osoby po rozpytaniu zostały zwolnione, natomiast nieletni przekazani prawnym opiekunom - dodaje rzecznik.

Policja wszczęła postępowanie z artykułu 50a Kodeksu wykroczeń. Pełnoletnim chuliganom grozi kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywna nie niższa niż 3 tys. zł, natomiast sprawą nieletnich zajmie się sąd rodzinny.

Przypomnijmy, że podobne przypadki zatrzymania przez tarnowską policję uzbrojonych nastoletnich pseudokibiców miały miejsce w styczniu br. i w połowie grudnia 2023 r.

A. Cichy / fot. KMP w Tarnowie

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821