54-letnia tarnowianka zastawiła pułapkę na fałszywego policjanta. Próbował wyłudzić od niej 400 tys. zł
access_time 2024-03-26 09:22:00
Tarnowscy policjanci zatrzymali 49-letniego mieszkańca Mazowsza, który próbował wyłudzić od 54-letniej tarnowianki pieniądze na rzekomą kaucję za wypuszczenie jej syna z aresztu. Oszust trafił do tymczasowego aresztu. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Jak informuje tarnowska policja, 54-letnia mieszkanka Tarnowa w ciągu kilkunastu dni była dwukrotnie nagabywana przez telefonicznych oszustów. Za pierwszym razem rozłączyła się, za drugim zastawiła na nich pułapkę.

Oszuści działali popularną metodą "na wypadek". W nocy na telefon stacjonarny 54-latki zadzwonił nieznany jej mężczyzna. Poinformował ją, że jej syn potrącił samochodem kobietę w ciąży, która teraz walczy o życie. Wytłumaczył, że synowi grozi areszt, ale może go uniknąć, jeśli wpłaci 400 tysięcy złotych kaucji.

- Tarnowianka zorientowała się że ktoś próbuje ją oszukać, ponieważ nie ma dzieci. Ze względu na to, że została obudzona, postanowiła powiadomić z telefonu komórkowego prawdziwych policjantów z komisariatu w Mościcach. Kontynuując rozmowę z telefonu stacjonarnego z oszustem - oszukała go. Pod pretekstem przygotowania pieniędzy powiadomiła z drugiego telefonu (komórkowego) policjantów z Mościckiej jednostki. Ci pojawili się w kilka minut w rejonie jej miejsca zamieszkania. W tym samym czasie kobieta prowadziła rozmowę z oszustem, który powiedział, że za kilka minut przed blok podejdzie policjant niemundurowy, podali jego nazwisko, i odbierze pieniądze na kaucję dla syna. Mundurowi z Mościc byli już w rejonie wskazanym przez kobietę i zauważyli mężczyznę, który rozmawiał przez telefon komórkowy. W pewnym momencie podszedł on przed furtę, do której podeszła kobieta. Zapytała, czy to policjant o wskazanym w rozmowie telefonicznej nazwisku. Mężczyzna potwierdził, więc kobieta przekazała mu reklamówkę. W tym momencie został on zatrzymany przez policjantów z Komisariatu Policji Tarnów-Zachód, a w reklamówce kobieta przygotowała zwitki gazet zamiast pieniędzy - relacjonuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy KMP w Tarnowie.

Zatrzymany to 49-letni mieszkaniec Mazowsza. Podczas przeszukania policjanci znaleźli przy nim kilkanaście gramów amfetaminy. Mężczyzna usłyszał zarzuty usiłowania oszustwa oraz posiadania narkotyków. Decyzją sądu został umieszczony w areszcie tymczasowym na okres 3 miesięcy. Śledczy podkreślają, że sprawa ma charakter rozwojowy i nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Mundurowi nieustannie apelują - szczególnie do seniorów - o zachowanie ostrożności w kontaktach telefonicznych z nieznajomymi. W przypadku podejrzenia próby oszustwa, należy niezwłocznie zawiadomić policję, dzwoniąc pod nr 112.

A. Cichy / fot. KMP w Tarnowie

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821