Jaki prezent wybrać z okazji komunii dziecka?
access_time 2024-02-27 10:30:00
Pierwsza komunia to ważne wydarzenie w życiu każdego dziecka. Przede wszystkim jest to przeżycie duchowe. Jednak jest to też dzień, w którym dziecko otrzymuje uroczyste podarunki. Będąc gościem komunijnym, często zastanawiamy się co wręczyć dziecku. Prezent przede wszystkim powinien cieszyć obdarowanego, warto jednak też zadbać o to, by był mądrym i rozsądnym wyborem.

Prezent z okazji komunii - co wybrać?

Pierwsza komunia święta jest dla dziecka bardzo emocjonalnym dniem. W tym dniu przystąpi do jednego z ważniejszych sakramentów w jego życiu. Przygotowania duchowe i emocjonalne do tego dnia trwają dość długo nic zatem dziwnego w tym, że dzieci z niecierpliwością oczekują tego wydarzenia. Po uroczystościach kościelnych dziecko w gronie najbliższych będzie świętowało przyjęcie nowego sakramentu, co wiąże się też z prezentami.

Wizja wręczenia podarunków dziecku jest dla niektórych gości kłopotliwa. Dlaczego? Wynika to przede wszystkim z tego, że nie do końca wiedzą, co z takiej okazji można podarować kilkulatkowi. Oto lista kilku praktycznych prezentów, które można podarować kilkulatkowi, które sprawią mu sporo radości, a  przy tym będą w dobrym guście.

Rower

Klasyką prezentów komunijnych jest rower. To podarunek, który dostaje mnóstwo dzieci. Nic w tym dziwnego - jest praktyczny, a jazda rowerem i możliwe wycieczki na jednośladzie to dla wielu dzieci ogromna frajda.

Jaki rower na prezent wybrać? To ważny pojazd dla dziecka, dlatego to z nim i jego rodzicami warto skonsultować wybór odpowiedniego modelu. Dobrym dodatkiem do jednośladu mogą być akcesoria zapewniające bezpieczeństwo jazdy, czyli kask i ochraniacze.

Zegarek

Wśród pomysłów na prezent na komunię dla dziecka wyróżnić można również zegarek. Obecnie sporą popularnością cieszą się smartwatche z GPS i dotykowym ekranem - z takich prezentów cieszą się zarówno dzieci, jak i ich rodzice. Inteligentne zegarki to nie tylko ciekawy gadżet - to również jeden ze sposobów zapewniania dziecku bezpieczeństwa. Wybór takich zegarków jest naprawdę spory, więc bez problemu można znaleźć odpowiedni wariant zarówno dla dziewczynki jak i dla chłopca w akceptowalnym zakresie cen.

Hulajnoga lub rolki

Nie zawsze rower będzie dobrym prezentem (dziecko może już mieć jeden i nie potrzebować kolejnego). W takich wypadkach można sięgnąć po alternatywę w postaci rolek czy hulajnogi - klasycznej lub elektrycznej, w zależności od tego, czym dziecko się interesuje.

Bon podarunkowy na naukę języka obcego lub ulubione zajęcia

Niebanalnym, ale i bardzo mądrym prezentem dla dziecka z okazji pierwszej komunii świętej może być bon podarunkowy na naukę języka obcego czy karnet na ulubione zajęcia - wszystko zależny od tego, czym się dziecko interesuje i czego potrzebuje. 

pl / fot. taniaksiazka.pl

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821