Oszuści zaatakowali w nocy. Dwie seniorki straciły łącznie 90 tysięcy złotych
access_time 2024-02-15 11:23:00
Pomimo wielu apeli i ostrzeżeń, nadal kwitnie proceder oszustw dokonywanych na seniorach. W ostatnich dniach ofiarami przestępców padły dwie starsze kobiety z Tarnowa w wieku 80 i 90 lat, które straciły łącznie 90 tysięcy złotych.

Scenariusze działań przestępców były bardzo podobne. Oszuści zadzwonili do seniorek w nocy i starali się je wystraszyć, by działały pod wpływem emocji.

- Niczego nieświadome kobiety wybudzone ze snu - telefony rozdzwoniły się o godzinie 22.30 - usłyszały w słuchawce telefonu stacjonarnego zapłakane głosy podobne do głosów ich dzieci. W pierwszym przypadku męski podający się za syna, w drugim żeński za córkę. Legenda taka sama - wypadek drogowy, w którym została potrącona kobieta w ciąży i jedynym sposobem opuszczenia komisariatu policji jest przekazanie kaucji. Za każdym razem rzekomy syn i córka zapewniali, że do domu przyjedzie młoda kobieta, której należy przekazać pieniądze. Zaspane seniorki uwierzyły w usłyszane w słuchawce legendy i przekazały młodej kobiecie, która przyszła pod ich drzwi pieniądze w gotówce - jedna w wysokości 80 tysięcy złotych, druga - 10 tysięcy złotych - relacjonuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy KMP w Tarnowie.

Mundurowi szukają sprawców, a do seniorów apelują o ostrożność i nie przekazywanie pieniędzy obcym osobom. O wszystkich próbach wyłudzenia pieniędzy należy natychmiast informować policję, dzwoniąc pod numer alarmowy 112 lub zgłaszając zdarzenie w najbliższym komisariacie.

ac / fot. Pexels

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821