Powiat tarnowski ma własną galę sportu. Pierwsza edycja odbyła się w Kąśnej Dolnej
access_time 2023-09-29 11:37:00
W czwartek (28 września) w Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej odbyła się I Powiatowa Gala Sportu. Podczas wydarzenia podsumowano współzawodnictwo sportowe w roku szkolnym 2022/2023 w powiecie tarnowskim. Wręczono puchary, nagrody, dyplomy i wyróżnienia, w tym Grosz Ziemi Tarnowskiej.

- Sport jest bardzo ważny dla samorządu powiatu tarnowskiego. Cieszymy się z sukcesów naszych uczniów, ale jednocześnie dbamy o infrastrukturę sportową. Przy wszystkich powiatowych szkołach mamy hale sportowe, a wkrótce przy każdej będzie również nowoczesne boisko. Na tej bazie może się sportowo rozwijać nasza młodzież - mówił podczas otwarcia gali Roman Łucarz. Starosta tarnowski  podkreślał, że powiat słynie z wybitnych sportowców. Wymienił m.in. żużlowca Mateusza Cierniaka, pływaka Ksawerego Masiuka i szpadzistkę Renatę Knapik.

Podczas wydarzenia wręczono również najwyższe powiatowe wyróżnienie - Grosz Ziemski Tarnowski. Otrzymał je Marek Srebro, założyciel sekcji judo w Tuchowie i trener wielu medalistów mistrzostw Polski za "wieloletnią działalność w środowisku sportowym i pozytywny wpływ na kształtowanie się pasji i zainteresowań młodego pokolenia". Ponadto przekazano odznaczenia jubileuszowe z okazji 70-lecia szkolnego związku sportowego.

Pomysłodawcą Powiatowej Gali Sportu jest Paweł Smoleń, przewodniczący Rady Powiatu Tarnowskiego. - Od sportu wszystko się zaczyna. Kultura fizyczna, lepsze myślenie, organizm też lepiej funkcjonuje. To się przekłada później na wszystkie dziedziny życia - na naukę, pracę, ale również na takie zwykłe stosunki międzyludzkie - zauważa samorządowiec.

ac / fot. archiwum starostwa powiatowego

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821