Wiadomo już, do kogo należały zwłoki znalezione pół roku temu w korycie Wisły na dąbrowszczyźnie
access_time 2023-09-26 11:15:00
Po 6 miesiącach udało się zidentyfikować kobietę, której ciało znaleziono w Wiśle w miejscowości Strojców (powiat dąbrowski). Okazało się, że zwłoki należały do 67-letniej mieszkanki powiatu bieruńsko-lędzińskiego (woj. śląskie), poszukiwanej przez Komendę Powiatową Policji w Bieruniu.

Małopolska policja poinformowała, że udało się zidentyfikować kobietę, której ciało znaleziono 12 kwietnia bieżącego roku w korycie rzeki Wisła w miejscowości Strojców (gm. Bolesław, pow. dąbrowski). Jej tożsamość przez długi czas pozostawała zagadką dla śledczych. Ustalono jedynie, że denatka mogła być w wieku 50 - 60 lat i wstępnie wykluczono, aby do jej śmierci przyczyniły się inne osoby. Decyzją prokuratora ciało zostało zabezpieczone do sekcji. Podczas badania pośmiertnego pobrano materiał DNA, który następnie przekazany został do Instytutu Genetyki Sądowej w Bydgoszczy celem identyfikacji.

- Okazało się, że ciało należało do 67-letniej kobiety, której poszukiwania prowadziła Komenda Powiatowa Policji w Bieruniu w województwie śląskim. Do Instytutu trafiło również DNA pobrane od członka rodziny zaginionej 67- letniej kobiety z powiatu bieruńsko-lędzińskiego, której poszukiwania były prowadzone przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Bieruniu od 18 marca 2023 roku. Materiał biologiczny pobrany podczas sekcji zwłok znalezionych w Wiśle został poddany analizie zgodności genetycznej DNA z materiałem pobranym od członka rodziny zaginionej 67-latki. Wynik badań pozwoliły na zidentyfikowanie zwłok jako należących do zaginionej - przekazała podinsp. Katarzyna Cisło, rzecznik prasowa małopolskiej policji.

Okoliczności śmierci 67-latki wyjaśnia dąbrowska prokuratura.

A. Cichy, fot. Małopolska policja

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821