Pokaźny zastrzyk finansowy dla tarnowskiego sportu. Akademia Unia Tarnów stworzy nowoczesny kompleks boisk
access_time 2023-09-20 09:00:00
W Mościcach, nieopodal Areny Jaskółka, powstaną trzy nowe boiska ze sztuczną trawą, wśród nich jedno pełnowymiarowe pokryte tzw. "balonem", czyli halą pneumatyczną. Akademia Unia Tarnów otrzymała na ten cel 6 milionów złotych z programu „Sportowa Polska” Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Program „Sportowa Polska” to jeden z flagowych projektów realizowanych przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Jego głównym zadaniem jest dofinasowanie realizacji zadań inwestycyjnych związanych z obiektami sportowymi w całej Polsce. Najwyższa dotacja w tegorocznej edycji programu trafi do Tarnowa. Rekordową kwotę 6 mln zł otrzymała Akademia Unia Tarnów na modernizację boisk Centrum Sportowego ZKS Unia Tarnów.

- Jestem dziś niezwykle szczęśliwy i z wielką nadzieją patrzę w przyszłość tarnowskiego futbolu. Projekt, który uzyskał właśnie wsparcie Ministerstwa Sportu, urodził się w mojej głowie już 4 lata temu. Trzy kolejne wnioski niestety nie były kwalifikowane do wsparcia, ale nie ustawałem w kolejnych działaniach. Kluczowym był moment, gdy przy czwartej próbie spotkałem na swojej drodze posła ziemi tarnowskiej pana Wiesława Krajewskiego. Jego zrozumienie problemów z jakimi się borykamy i ogromne merytoryczne wsparcie spowodowało, że „czwórka” okazała się szczęśliwą liczbą i ten nowoczesny obiekt już wkrótce będzie służył mieszkańcom Tarnowa i naszego regionu - powiedział Tomasz Matyjewicz, dyrektor Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego ZKS Unia Tarnów.

Kompleks trzech nowych boisk ze sztuczną nawierzchnią powstanie w sąsiedztwie Areny Jaskółka w Mościcach. Dwa z nich będą pełnowymiarowe, w tym jedno pokryte halą pneumatyczną.

- Odpowiednia infrastruktura sportowa pozwalająca na to, aby w tych trudnych okresach jesiennych i zimowych można było w dobrych warunkach prowadzić działalność treningową jest niezmiernie ważna. Naszym tarnowskim wąskim gardłem był fakt, że nie ma w mieście boiska pełnowymiarowego, przykrytego halą pneumatyczną, w związku z tym od kilku lat staraliśmy się z różnymi osobami rozmawiać o tym, żeby tego typu obiekty powstały właśnie w Tarnowie, aby mogły z nich korzystać setki, a nawet tysiące dzieciaków, ponieważ z Unią Tarnów współpracują kluby partnerskie zarówno z Tarnowa, jak i okolic, które również będą mogły na naszych boiskach realizować cele treningowe - wyjaśnia Matyjewicz.

Stowarzyszenie czeka teraz na podpisanie umowy z Ministerstwem Sportu, Rekreacji i Turystyki. Według planów prace mają ruszyć jeszcze w październiku i będą prowadzone etapami. Jako pierwsze ma zostać zbudowane największe boisko pełnowymiarowe (105×68 m) z halą pneumatyczną. Zakończenie całej inwestycji przewidziano na połowę 2025 roku.

A. Cichy / fot. SMS Unia Tarnów

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821