Pożar w bloku w Tarnowie: "To było celowe podpalenie". Sprawca w rękach policji
access_time 2023-06-01 12:41:00
Tarnowska policja zatrzymała 38-letniego mężczyznę podejrzanego o podłożenie ognia w bloku przy ul. Przemysłowej. To znany policji recydywista bez stałego adresu zameldowania, który ma na koncie m.in. rozboje, kradzieże i włamania. Grozi mu do 10 lat więzienia.

- Zebrany materiał dowodowy z kamer monitoringu, jak również ślady zebrane na miejscu pożaru świadczą o tym, że jest to podpalenie. Osoba została zatrzymana przed południem przez tarnowskich policjantów. To 38-latek, mieszkaniec Tarnowa, który na chwilę obecną jest bez stałego zamieszkania. W tym momencie przebywa w policyjnej izbie zatrzymań. Będzie odpowiadał w związku z naruszeniem art. 163 kk tj. sprowadzenie zagrożenia dla życia i zdrowia wielu osób oraz mienia wielkich rozmiarów - mówi asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

38-latek to znany policji recydywista, który wcześniej był karany m.in. za rozboje i włamania. W trakcie przesłuchania przyznał się do podpalenia. Policja sprawdza też, czy zatrzymany mężczyzna ma związek z niedawnymi pożarami przy ul. Fabrycznej oraz ul. Spytki z Melsztyna.

Przypomnijmy, pożar w bloku przy ul. Przemysłowej w Tarnowie wybuchł po godz. 23. Z informacji przekazanych przez strażaków wynika, że zarzewie ognia było na klatce schodowej. W zamkniętej przestrzeni trujący dym szybko się rozprzestrzenił i dostał się do mieszkań. Ewakuowano 36 osób. Do szpitali w Tarnowie, Brzesku i Dąbrowie Tarnowskiej trafiło w sumie 12 osób z objawami zatrucia tlenkiem węgla, trzy z nich straciły przytomność. Na miejscu zdarzenia obecny był prezydent Tarnowa Roman Ciepiela, dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa Publicznego UMT Grzegorz Habel oraz dyrektorka Centrum Usług Społecznych Dorota Krakowska. Miasto podstawiło autobus, aby ewakuowani mieszkańcy mogli się ogrzać, dostarczono koce, ciepłą odzież i gorące napoje. Wszystkie ewakuowane osoby, które nie udały się do swoich rodzin lub znajomych, otrzymały możliwość czasowego skorzystania ze schronienia się w Ośrodku Interwencji Kryzysowej i obiekcie byłej bursy szkolnej.

ac / fot. KMP w Tarnowie

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821