Złoty Krzyż Małopolski dla Marka Piekarczyka
access_time 2023-06-01 12:00:00
Marek Piekarczyk, pochodzący z Bochni wokalista legendarnej grupy TSA, kompozytor, autor teksów, a także osobowość telewizyjna, został nagrodzony Złotą Odznaką Honorową Województwa Małopolskiego - Krzyżem Małopolski. Muzyk odebrał wyróżnienie podczas Małopolskiego Festiwalu Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem”, który od lat wspiera charytatywnie.

Krzyż Małopolski przyznawany jest osobom szczególnie zasłużonym dla regionu i przyczyniającym się do rozwoju społeczeństwa obywatelskiego. Odznaka nawiązuje do krzyża stojącego na Giewoncie, przy którym w 1997 r. papież powiedział do Małopolan: “Na was zawsze można liczyć”.

Wnioskodawcą nadania wyróżnienia Markowi Piekarczykowi było Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Kropla Dobroci". Muzyk odebrał odznakę podczas Gali Laureatów zakończonego kilka dni temu 16. Festiwalu Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem”

- Pamiętam jak 15 lat temu zapytałem Marka, czy nie zechciałby zostać jurorem takiego małego, nowopowstającego festiwalu „Integracja malowana dźwiękiem”. Zgodził się bez żadnego problemu i został do dziś. Kwalifikuje uczestników, jest jurorem, pomaga skompletować jury. I co ważne robi to wszystko charytatywnie, bo swoje honorarium zawsze przeznacza na nagrody dla uczestników. Chcieliśmy go za to wszystko w jakiś szczególny sposób wyróżnić, a ponieważ partnerem głównym festiwalu jest Województwo Małopolskie dlatego złożyliśmy wniosek o Złotą Odznakę Honorową Województwa Małopolskiego-Krzyż Małopolski - wyjaśnia Jerzy Turek, pomysłodawca i organizator festiwalu.

Marek Piekarczyk od lat chętnie udziela się charytatywnie, wspiera fundacje i stowarzyszenia działające na rzecz potrzebujących, bierze udział w koncertach dobroczynnych, a często też sam je organizuje. Warto przypomnieć, że wokalista jest również laureatem medalu św. Brata Alberta. Wyróżnienie to przyznawane jest osobom, które swoją działalnością wspierają osoby z niepełnosprawnością.

ac / fot. archiwum festiwalu

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821