Ma być bezpieczniej. Nowy chodnik i ścieżka rowerowa w gminie Zakliczyn
access_time 2023-05-31 11:31:00
Zakończono budowę dwukilometrowego chodnika ze ścieżką rowerową przy drodze powiatowej łączącej Filipowice z Zakliczynem. Koszt inwestycji wyniósł ponad 2,1 mln zł, z czego blisko 1,5 mln pochodzi z Polskiego Ładu.

Chodnik ze ścieżką rowerową o łącznej długości 2 km powstał wzdłuż drogi powiatowej i wiedzie przez miejscowości Filipowice, Stróże, Wola Stróska i Zdonia.

- Jest to droga o dużym natężeniu samochodów, którą przejeżdża również sporo pojazdów ciężarowych. Dlatego jest to niezwykle potrzebna inwestycja. Nie byłoby jej jednak, gdyby nie dobra wola samorządu Zakliczyna i ogromne wsparcie finansowe ze strony rządu - powiedział starosta tarnowski Roman Łucarz.

Samorządowiec przypomniał też o niedawnej modernizacji drogi łączącej Filipowice z Zakliczynem, która również w dużej części została sfinansowana z budżetu państwa. - Teraz udało się polepszyć bezpieczeństwo najmniej chronionych uczestników ruchu - rowerzystów i pieszych - dodał.

Koszt inwestycji wyniósł przeszło 2,1 mln zł, z czego blisko 1,5 mln zł stanowią środki z „Polskiego Ładu”. Wkład gminy to 420 tys. zł, powiat tarnowski wyłożył 96 tys. zł, a pozostałe pieniądze pozyskano z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych (74 tys. zł).

ac / fot. archiwum gminy Zakliczyn

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821