Zmiany w Strefie Płatnego Parkowania w Tarnowie. Radni zdecydowali o preferencyjnym abonamencie dla jednej grupy kierowców
access_time 2023-05-26 11:04:00
W Tarnowie rodzice podwożący dzieci do żłobków, przedszkoli i szkół podstawowych, będą mogli parkować przed nimi do 20 minut w ramach preferencyjnego abonamentu. Taką decyzje podjęli na czwartkowej (25.05) sesji tarnowscy radni.

1 września 2023 roku wejdzie w życie zmiana w Strefie Płatnego Parkowania w Tarnowie, która ma ułatwić rodzicom i opiekunom prawnym dzieci podwożenie ich do żłobków, przedszkoli i szkół podstawowych. Za niewielką roczną opłatą będą oni mogli parkować przed placówkami do 20 minut. W tym czasie powinni zdążyć odprowadzić dziecko, ewentualnie pomóc mu w szatni, wrócić i odjechać. Czas parkowania będzie odmierzał specjalny zegar, na którym każdorazowo trzeba będzie ustawić godzinę i minutę rozpoczęcia postoju. Warunkiem korzystania z przywileju jest uiszczenie w Targowiskach Miejskich kwoty 20 zł i złożenie oświadczenia o uczęszczaniu dziecka do danej placówki szkolnej zlokalizowanej na terenie SPP.

Uchwałę poparło 17 radnych, 8 nie wzięło udziału w głosowaniu. Przewodniczący rady miejskiej w Tarnowie Jakub Kwaśny zapewnia, że będzie też zabiegał, by pod placówkami oświatowymi oznaczono kilka miejsc parkingowych typu Kiss&Ride.

ac / fot. archiwum

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821