Pomysł na weekend
access_time 2023-05-24 08:26:00
Nie masz żadnych planów na weekend? Zastanawiasz się, co ciekawego dzieje się w mieście i okolicach? Przygotowaliśmy dla Ciebie przegląd nadchodzących imprez i wydarzeń.

Piątek:

 • "O! Mamo! Niezwykłe atrakcje z okazji Dnia Matki w Gemini Park Tarnów". W godz. 15-18 w centrum handlowym odbędą się koncerty i pokazy, na których wystąpią utalentowani artyści z Tarnowa. Będą to: uczestnicy Pracowni Wokalnej i Kulturalno-Teatralnej Pałacu Młodzieży, Rafała Rzeźnikiewicza, uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej przy PSONI Koło w Tarnowie, Emilia Jeleń, Szpetni oraz zespół taneczny Arabeska. Organizatorzy zapraszają również najmłodszych do wspólnego malowania ogromnej laurki dla swoich mam, która znajdować się będzie tuż przy strefie restauracyjnej. Zaplanowano też kiermasz rękodzieła i upominków oraz porady stylistki.
 • Spektakl “Kantata na cztery skrzydła” Roberta Bruttera w reż. Ireneusza Pastuszaka, Teatr im. L. Solskiego, godz. 19. Bilety: 20-50 zł.

Sobota:

 • V liga piłki nożnej mężczyzn: MKS Tarnovia vs. GKS Gromnik, stadion przy ul. Bandrowskiego 9, godz. 11. Darmowy wstęp dla dzieci i młodzieży do 18 roku życia.
 • „Mała czarna” - wystawa połączona z pokazem mody. Prezentacja prac studentów II roku studiów niestacjonarnych kierunku Wzornictwo na Wydziale Architektury, Budownictwa i Sztuk Stosowanych Akademii Śląskiej w Katowicach, specjalność - Projektowanie Ubioru. Za realizację projektu odpowiada dr Anna Śliwińska. Autorami kolekcji modowych są: Karolina Czubasiewicz, Maja Kulawik, Agata Ludwińska, Natalia Paszkowska, Konrad Przybysławski, Izabela Sygidus, Marcelina Wach i Zuzanna Wiktorowicz. Galeria Bema20, godz. 17. Wstęp wolny.
 • Inauguracja 37. Tarnowskiej Nagrody Filmowej. Projekcja konkursowa "Filip" w reż. Michała Kwiecińskiego, Kino Marzenie, godz. 18. Po seansie spotkanie z reżyserem, operatorem Michałem Sobocińskim i aktorem Erykiem Kulmem (z tym ostatnim online). Wcześniej, w DK Westerplatte w godz. 10-13 odbędą się warsztaty "Produkcja - Rozwój projektów filmowych", natomiast o godz. 11 w Kinie Marzenie w ramach Filmów Młodego Widza projekcja specjalna "Kicia Kocia Mówi: Dzień Dobry". Bilety na projekcje filmowe (konkursowe, FMW, specjalne): 10 zł.
 • Muzeum Okręgowe w Tarnowie rozpoczyna kolejny sezon skansenowy w Dworze w Dołędze. W ramach koncertu pod hasłem “Kiecka nie kiecka, jedziemy Osiecka i Brel i Stachura, piosenek fura” wystąpią Ewa Cypcarz-Bogucka, Bartłomiej Szułakiewicz i Krzysztof Bogucki. Początek godz. 19. Wstęp wolny.

Niedziela:

 • Targ Regionalny. Tym razem z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka na najmłodszych czekać będzie specjalna atrakcja - Dziecięcy Przegląd Talentów - podczas którego można będzie zaśpiewać piosenkę, opowiedzieć wierszyk, zatańczyć, pokazać swój rysunek lub pochwalić się inną umiejętnością. Każde dziecko, które w niedzielę odwiedzi targ i zaprezentuje swój talent otrzyma nagrodę. Do wygrania będą m in. zabawki, wejściówki do sal zabaw, vouchery na zajęcia sportowe, bilety do kina i inne niespodzianki. Centrum Obrotu Rolno-Spożywczego, godz. 9-15.
 • „Dzień pełen zdrowia” z krakowską kliniką „Medistica Ginekologia + Płodność”. W ramach projektu dotyczącego profilaktyki raka szyjki macicy, tarnowianki będą mogły wziąć udział w darmowych prelekcjach i konsultacjach z ginekologiem oraz zapisać się na bezpłatne badanie cytologiczne. Dodatkowo, każda z pań, która zapisze się na cytologię, stanie przed szansą na zdobycie atrakcyjnego upominku w postaci kosmetyku. Teren "Kantorii" w Tarnowie, godz. 10-18. Wstęp wolny.
 • Zakończenie 31. sezonu artystycznego Ogniska Baletowego, prowadzonego przez Edytę Korus i Adama Kawkę. W programie koncertu znajdą się m.in. sceny z baletów: „Córka źle strzeżona”, „Carmen”. Na scenie nie zabraknie tańczących "laleczek" i "kwiatuszków". Centrum Sztuki Mościce, godz. 10 i 12. Bilety: 35 zł (normalny), 30 zł (ulgowy).
 • Bieg na Zamek po Miecz Spycimira. Uczestnicy będą mieć do pokonania dystans 8 kilometrów. Start zawodów usytuowany będzie w Parku Biegowym „Marcinka”, a trasa biegu wiodła leśnymi ścieżkami na zboczu Góry św. Marcina. Start do rywalizacji nastąpi o godz. 11. W ramach wydarzenia odbędą się także biegi dla dzieci przedszkolnych i młodzieży szkolnej. Początek ich zmagań zaplanowany jest na godz. 11.10.
 • Piknik historyczny z okazji Święta 16 Pułku Piechoty Ziemi Tarnowskiej w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie (ul. Mościckiego 27). Na uczestników wydarzenia czekać będą m.in. zabawy, gry zręcznościowe i konkurs z nagrodami. O godz. 11 na placu apelowym odbędzie się prezentacja grup rekonstrukcji historycznej oraz uzbrojenia  Następnie, o godz. 12.30 w kościele Księży Misjonarzy odprawiona zostanie msza św. w intencji żyjących oraz poległych i zmarłych żołnierzy 16 Pułku Piechoty. O godz. 13.45 zaplanowano złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod pomnikiem upamiętniającym żołnierzy 16 Pułku Piechoty przy ul. Mościckiego 29. Natomiast rozpoczęcie pikniku o godz. 14.15. Wstęp wolny.
 • Koncert "Najpiękniejsze piosenki z bajek i filmów", Zespół Szkół Muzycznych w Tarnowie, godz. 11. Bilety: 59 zł - 99 zł.
 • Wiosenny Piknik Ogrodniczy z Erasmusem. Program imprezy przewiduje m.in.: przejażdżki konne dla najmłodszych, pokazy carvingu (rzeźbienia w warzywach i owocach), bukieciarstwa oraz dekorowania ciast. Będzie można odwiedzić pszczeli ogródek, wystawę projektów ogrodów oraz charakterystyczną ciężarówkę Mobilnego Centrum Edukacyjnego. Na dzieci czekać będą też konkursy, zagadki, warsztaty, zawody sportowe, dmuchane zjeżdżalnie oraz bańki mydlane. Tereny przyległe do Pałacu Sanguszków, początek godz. 12.15. Wstęp wolny.
 • 37. Tarnowska Nagroda Filmowa. W Kinie Marzenie będzie można zobaczyć trzy projekcie konkursowe. O godz. 14 "IO" w reż. Jerzego Skolimowskiego, o godz. 17 "Silent Twins" w reż. Agnieszki Smoczyńskiej, a o godz. 20 "Zadrę" w reż. Grzegorza Mołdy (po projekcji spotkanie z reżyserem Grzegorzem Mołdą i odtwórczynią głównej roli Magdaleną Wieczorek). Bilety na projekcje filmowe (konkursowe, FMW, specjalne): 10 zł.

ac / fot. archiwum

Które wydarzenie zapowiada się najciekawiej?

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821